Nové Star Wars se musely přetáčet, filmové studio to údajně svěřilo jinému režisérovi

mad
4. 8. 2016 10:42
Podle amerického novináře Mika Fleminga na přetáčky filmu Rogue One: Star Wars Story nedohlížel režisér filmu Gareth Edwards, ale Tony Gilroy, který natočil například Bourneův odkaz.
Rogue One: Star Wars Story.
Rogue One: Star Wars Story. | Foto: Disney

Podle amerického serveru Deadline neměl na starosti přetáčky filmu Rogue One: Star Wars Story jeho režisér Gareth Edwards, ale scenárista filmu Tony Gilroy.

Web zveřejnil rozhovor mezi Peterem Bartem a Mikem Flemingem, dvěma novináři, kteří se zabývají zpravodajstvím ze světa filmu. V textu Fleming zmiňuje překvapivou zprávu ohledně již dříve oznámených přetáček filmu: "Drží informace o Star Wars hodně pod pokličkou, ale slyšel jsem, že u přetáček Rogue One byl za kamerou Tony Gilroy, ne Gareth Edwards."

O nutnosti přetočit 40 až 60 procent scén spin-offu Star Wars ságy se spekuluje již delší dobu, zprávy uváděly, že studio Disney není spokojeno s tónem filmu, který je příliš vážný. Ke kauze se vyjádřil i herec Mads Mikkelsen, jenž ve snímku hraje. V rozhovoru pro deník The Independent řekl, že se u blockbusterů jedná o běžnou věc a že u Star Wars šlo podle jeho názoru o drobné přídavky.

Na akci Star Wars Celebration, která se konala v červenci v Londýně, působil režisér Edwards podle serveru Screenrant spokojeně a pustil fanouškům krátké video z natáčení. Pokud by jej z dotáček studio odstranilo, nebyl by na panelu tak uvolněný nebo by se jej vůbec nezúčastnil, spekuluje dále web Screenrant.

Zpráva o jiném režisérovi zatím nebyla potvrzena, avšak Gilroy se podílel na scénáři, který pomáhal vylepšit. Vývoj událostí vyvolává různé spekulace a pro fanoušky jsou novinky spíše frustrující, uzavírá kauzu Screenrant.

Rogue One: Star Wars Story dorazí do českých kin 15. prosince.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy