Nové Star Wars se musely přetáčet, filmové studio to údajně svěřilo jinému režisérovi

mad
4. 8. 2016 10:42
Podle amerického novináře Mika Fleminga na přetáčky filmu Rogue One: Star Wars Story nedohlížel režisér filmu Gareth Edwards, ale Tony Gilroy, který natočil například Bourneův odkaz.
Rogue One: Star Wars Story.
Rogue One: Star Wars Story. | Foto: Disney

Podle amerického serveru Deadline neměl na starosti přetáčky filmu Rogue One: Star Wars Story jeho režisér Gareth Edwards, ale scenárista filmu Tony Gilroy.

Web zveřejnil rozhovor mezi Peterem Bartem a Mikem Flemingem, dvěma novináři, kteří se zabývají zpravodajstvím ze světa filmu. V textu Fleming zmiňuje překvapivou zprávu ohledně již dříve oznámených přetáček filmu: "Drží informace o Star Wars hodně pod pokličkou, ale slyšel jsem, že u přetáček Rogue One byl za kamerou Tony Gilroy, ne Gareth Edwards."

O nutnosti přetočit 40 až 60 procent scén spin-offu Star Wars ságy se spekuluje již delší dobu, zprávy uváděly, že studio Disney není spokojeno s tónem filmu, který je příliš vážný. Ke kauze se vyjádřil i herec Mads Mikkelsen, jenž ve snímku hraje. V rozhovoru pro deník The Independent řekl, že se u blockbusterů jedná o běžnou věc a že u Star Wars šlo podle jeho názoru o drobné přídavky.

Na akci Star Wars Celebration, která se konala v červenci v Londýně, působil režisér Edwards podle serveru Screenrant spokojeně a pustil fanouškům krátké video z natáčení. Pokud by jej z dotáček studio odstranilo, nebyl by na panelu tak uvolněný nebo by se jej vůbec nezúčastnil, spekuluje dále web Screenrant.

Zpráva o jiném režisérovi zatím nebyla potvrzena, avšak Gilroy se podílel na scénáři, který pomáhal vylepšit. Vývoj událostí vyvolává různé spekulace a pro fanoušky jsou novinky spíše frustrující, uzavírá kauzu Screenrant.

Rogue One: Star Wars Story dorazí do českých kin 15. prosince.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy