Nové Star Wars se musely přetáčet, filmové studio to údajně svěřilo jinému režisérovi

mad
4. 8. 2016 10:42
Podle amerického novináře Mika Fleminga na přetáčky filmu Rogue One: Star Wars Story nedohlížel režisér filmu Gareth Edwards, ale Tony Gilroy, který natočil například Bourneův odkaz.
Rogue One: Star Wars Story.
Rogue One: Star Wars Story. | Foto: Disney

Podle amerického serveru Deadline neměl na starosti přetáčky filmu Rogue One: Star Wars Story jeho režisér Gareth Edwards, ale scenárista filmu Tony Gilroy.

Web zveřejnil rozhovor mezi Peterem Bartem a Mikem Flemingem, dvěma novináři, kteří se zabývají zpravodajstvím ze světa filmu. V textu Fleming zmiňuje překvapivou zprávu ohledně již dříve oznámených přetáček filmu: "Drží informace o Star Wars hodně pod pokličkou, ale slyšel jsem, že u přetáček Rogue One byl za kamerou Tony Gilroy, ne Gareth Edwards."

O nutnosti přetočit 40 až 60 procent scén spin-offu Star Wars ságy se spekuluje již delší dobu, zprávy uváděly, že studio Disney není spokojeno s tónem filmu, který je příliš vážný. Ke kauze se vyjádřil i herec Mads Mikkelsen, jenž ve snímku hraje. V rozhovoru pro deník The Independent řekl, že se u blockbusterů jedná o běžnou věc a že u Star Wars šlo podle jeho názoru o drobné přídavky.

Na akci Star Wars Celebration, která se konala v červenci v Londýně, působil režisér Edwards podle serveru Screenrant spokojeně a pustil fanouškům krátké video z natáčení. Pokud by jej z dotáček studio odstranilo, nebyl by na panelu tak uvolněný nebo by se jej vůbec nezúčastnil, spekuluje dále web Screenrant.

Zpráva o jiném režisérovi zatím nebyla potvrzena, avšak Gilroy se podílel na scénáři, který pomáhal vylepšit. Vývoj událostí vyvolává různé spekulace a pro fanoušky jsou novinky spíše frustrující, uzavírá kauzu Screenrant.

Rogue One: Star Wars Story dorazí do českých kin 15. prosince.

 

Právě se děje

před 19 minutami

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy