Fila: Mělas to vědět sází na neobvyklý zvrat. Za vyzrazení vraha to schytal i Hřebejk

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
5. 12. 2020 7:30
V temném seriálovém thrilleru Mělas to vědět od HBO je prominentní lékař obviněn z vraždy. "Jeho manželka, klinická psycholožka, má důvod ho podezřívat, ale láska jí vytvoří mlhu před očima," říká kritik Kamil Fila. Podle něho je nejlepší seriál zhlédnout najednou. Diváci se tak s přibývajícími díly vyhnou určité absurditě.
Podívejte se na videorecenzi minisérie Mělas to vědět. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

"V seriálu jde především o to, jakou máte důvěru v jednotlivé postavy, což závisí i na hereckých výkonech," říká Fila.

Podle něj hraje Hugh Grant zestárlého, temného a v něčem agresivního muže. Plastiky a botox, které jsou znatelné v obličeji Nicole Kidmanové, v tomto případě nemusí být podle Fily na škodu.

Velmi kriticky se například k seriálu na Twitteru vyjádřil český režisér Jan Hřebejk, který zároveň prozradil jméno vraha. Po kritice tweet smazal a slíbil, že už nikdy nebude spoilerovat.

Foto: Economia

 

Právě se děje

před 4 minutami

Ugandská armáda hlásí 189 zabitých členů somálského teroristického hnutí Šabáb

Ugandská armáda v pátek oznámila, že při "překvapivém a rychlém" útoku zabila nejméně 189 příslušníků teroristického hnutí Šabáb v Somálsku. Cílem útoku bylo setkání členů ozbrojené skupiny, vojáci zatkli dva velitele hnutí a předali je somálské armádě. Žádné civilní cíle ani osoby útok nezasáhl, píše agentura AP a dodává, že informace z prohlášení ugandské armády nebylo možné ověřit.

Vedle hlavního leteckého útoku ugandská armáda zasahovala na několika dalších místech v Somálsku. Zneškodnila například vojenskou techniku, kterou teroristé používali, dopravní prostředky a zbraně.

Šabáb, který má vazby na teroristickou síť Al-Káida, chce svrhnout somálskou vládu. Jednotky somálské vlády a mírové oddíly Africké unie (AMISOM) v roce 2011 hnutí vytlačily z větší části metropole Mogadiša. Jeho přívrženci však mají dál pod kontrolou rozlehlé venkovské oblasti, odtud podnikají teroristické operace a sebevražedné atentáty. Hnutí na daních vybere téměř stejně peněz jako somálská vláda.

Zdroj: ČTK
Další zprávy