Fila: Na hraně pozérství a geniality. Záleží na vás, jestli si Tenet užijete

Kamil Fila Jakub Zuzánek Kamil Fila, Jakub Zuzánek
29. 8. 2020 7:30
Novinka oceňovaného režiséra Christophera Nolana Tenet je ojedinělým projektem, který tu dlouho nebyl. Je to největší film roku, bondovka z budoucnosti a experiment, který zkouší, co si může dovolit dělat s časem uvnitř toku děje, tvrdí Kamil Fila. Snímek jednoznačně doporučuje, zároveň ale očekává, že komplikovaný scénář nesedne zdaleka všem.
Na hraně pozérství a geniality. Záleží na vás, jestli si Tenet užijete, říká kritik Kamil Fila. | Video: Jakub Zuzánek, Kamil Fila

Tenet vyžaduje velkou pozornost, je vyčerpávající, nabírá na obrátkách a působí čím dál komplikovaněji. Napoprvé film nejde pochytat celý, ale dá se na něj intuitivně napojit, tvrdí Fila.

Druhá varianta je, že člověk vypne, přestane ho to bavit a bude to pro něj ohlušující, protivný a možná až pozérský snímek, dodává recenzent.

 

Právě se děje

před 48 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy