Fila: Hlava Medúzy je k nevydržení. Česká televize točí hloupé seriály záměrně

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
16. 1. 2021 7:30
Česká televize začala vysílat osmidílný seriál Hlava Medúzy s Jitkou Čvančarovou v roli policejní vyšetřovatelky. "Vrátil jsem se do 90. let, kdy běžel Detektiv Martin Tomsa. Je to podobný typ prokletého brněnského seriálu, postmoderně podivného, ve kterém nedává nic smysl. Je to laciné a srandovní," říká po zhlédnutí prvního dílu filmový kritik Kamil Fila.
Podívejte se na videorecenzi k seriálu Hlava Medúzy. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Filip Renč by řemeslně uměl odvést i lepší práci. Podle Fily však režiséra nezajímal scénář, chtěl seriálu dodat především atmosféru. "Ta ale bez solidního příběhu nefunguje," míní recenzent.

Tvrdí, že ani Česká televize nechtěla, aby vznikl kvalitnější seriál. "Zaměřila se na starší diváky, kteří oceňují spíš jednoduchý, možná dokonce něčím hloupoučký děj," dodává Fila, podle nějž Hlava Medúzy splňuje požadavky těch nejméně náročných diváků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy