Fila: Hlava Medúzy je k nevydržení. Česká televize točí hloupé seriály záměrně

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
16. 1. 2021 7:30
Česká televize začala vysílat osmidílný seriál Hlava Medúzy s Jitkou Čvančarovou v roli policejní vyšetřovatelky. "Vrátil jsem se do 90. let, kdy běžel Detektiv Martin Tomsa. Je to podobný typ prokletého brněnského seriálu, postmoderně podivného, ve kterém nedává nic smysl. Je to laciné a srandovní," říká po zhlédnutí prvního dílu filmový kritik Kamil Fila.
Podívejte se na videorecenzi k seriálu Hlava Medúzy. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Filip Renč by řemeslně uměl odvést i lepší práci. Podle Fily však režiséra nezajímal scénář, chtěl seriálu dodat především atmosféru. "Ta ale bez solidního příběhu nefunguje," míní recenzent.

Tvrdí, že ani Česká televize nechtěla, aby vznikl kvalitnější seriál. "Zaměřila se na starší diváky, kteří oceňují spíš jednoduchý, možná dokonce něčím hloupoučký děj," dodává Fila, podle nějž Hlava Medúzy splňuje požadavky těch nejméně náročných diváků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Na severu Indie zemřelo kvůli záplavám v posledních dvou dnech 41 lidí

Nejméně 41 životů si na severu Indie vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které způsobily několik dní trvající silné deště. Uvedly to dnes podle agentury AFP indické úřady. Meteorologové navíc varovali, že i v nadcházejících dnech očekávají v oblasti intenzivní srážky.

Úřady severoindického státu Uttarákhandu, který z větší části tvoří pohoří Himálaj, oznámily, že sesuvy půdy dnes zabily 35 lidí a v pondělí 6 osob. Podle jednoho z místních představitelů oslovených AFP napáchaly intenzivní srážky v odlehlých místech této horské oblasti značné škody. Kvůli výstrahám meteorologů byly v Uttarákhandu zavřeny školy a pozastaveny turistické aktivity.

Sesuvy půdy postihují himálajské oblasti Indie pravidelně, jejich počet ale podle odborníků narůstá kvůli globálnímu oteplování, tání ledovců, odlesňování a budování přehrad s vodními elektrárnami, napsala agentura AFP. V únoru zahynulo zhruba 200 lidí, když se pod druhou nejvyšší indickou horou Nandá Déví utrhl kus ledovce a zřítil se do řeky. Ohromná masa vody následně zničila jednu menší přehradu s vodní elektrárnou a druhou větší poškodila.

Povodně v posledních dnech postihly i jih Indie. Ve státě Kérala si podle agentury AP vyžádaly nejméně 28 obětí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy