Fila: Hlava Medúzy je k nevydržení. Česká televize točí hloupé seriály záměrně

Česká televize začala vysílat osmidílný seriál Hlava Medúzy s Jitkou Čvančarovou v roli policejní vyšetřovatelky. "Vrátil jsem se do 90. let, kdy běžel Detektiv Martin Tomsa. Je to podobný typ prokletého brněnského seriálu, postmoderně podivného, ve kterém nedává nic smysl. Je to laciné a srandovní," říká po zhlédnutí prvního dílu filmový kritik Kamil Fila.
Podívejte se na videorecenzi k seriálu Hlava Medúzy. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Filip Renč by řemeslně uměl odvést i lepší práci. Podle Fily však režiséra nezajímal scénář, chtěl seriálu dodat především atmosféru. "Ta ale bez solidního příběhu nefunguje," míní recenzent.

Tvrdí, že ani Česká televize nechtěla, aby vznikl kvalitnější seriál. "Zaměřila se na starší diváky, kteří oceňují spíš jednoduchý, možná dokonce něčím hloupoučký děj," dodává Fila, podle nějž Hlava Medúzy splňuje požadavky těch nejméně náročných diváků.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy