Čtou staré scény, hrají kvíz. V traileru se po 17 letech znovu sešli Přátelé

Kultura Kultura
20. 5. 2021 10:25
HBO vydala dvouminutový trailer z pořadu Friends: The Reunion, ve kterém se po 17 letech sešli herci ze seriálu Přátelé. Jennifer Anistonová, Courteney Coxová, Lisa Kudrowová, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer se vrací do původních studií, kde seriál vznikal, hrají kvíz, znovu čtou známé scény ze scénáře a vzpomínají na natáčení. Americká HBO Max pořad uvede příští čtvrtek 27. května.
Trailer z pořadu Friends: The Reunion, který americká HBO Max uvede 27. května. | Video: HBO Max
 

Právě se děje

před 3 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy