Češi propadli hororu, do kina chodí na kanibala z Ukrajiny

ČTK Kultura ČTK, Kultura
9. 3. 2015 16:19
Jáklův horor o ukrajinském kanibalovi přilákal v uplynulém týdnu do českých kinosálů nejvíce diváků.
Trailer k hororu Ghoul | Video: YouTube

Praha - Horor Petra Jákla Ghoul o víkendu zhlédlo 22 298 lidí a zvítězil tak v návštěvnosti českých kin. Jáklův film sleduje osudy trojice filmařů, kteří se vydávají na Ukrajinu, aby natočili dokument o kanibalismu a hladomoru v letech 1932-33. Během filmování narazí na stopu kanibala Andreje Čikatila, který byl zodpovědný za více než pět desítek brutálních vražd.

Horor Ghoul byl prodán i do Ameriky, kde ho čeká oficiální premiéra 20. března.

Druhé místo obsadil díky téměř dvaceti tisícům diváků akční snímek Americký sniper.Třetí je přepis erotického thrilleru Padesát odstínů šedi, který dva týdny tabulce kraloval. I přes velmi vlažné přijetí kritiky ho viděl téměř půl milion diváků, na tržbách vydělal 70 milionů korun.

Český film Kobry a užovky s bratry Hádkovými v hlavních rolích skončil osmý, zatím má na kontě 47 tisíc lidí. Od čtrnáctého místa za sebou skončily další tři domácí tituly - Hodinový manžel, Babovřesky 3 a Fotograf. Na kontě mají 216 155, 158 004 a 172 435 diváků.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

Další zprávy