Češi propadli hororu, do kina chodí na kanibala z Ukrajiny

ČTK Kultura ČTK, Kultura
9. 3. 2015 16:19
Jáklův horor o ukrajinském kanibalovi přilákal v uplynulém týdnu do českých kinosálů nejvíce diváků.
Trailer k hororu Ghoul | Video: YouTube

Praha - Horor Petra Jákla Ghoul o víkendu zhlédlo 22 298 lidí a zvítězil tak v návštěvnosti českých kin. Jáklův film sleduje osudy trojice filmařů, kteří se vydávají na Ukrajinu, aby natočili dokument o kanibalismu a hladomoru v letech 1932-33. Během filmování narazí na stopu kanibala Andreje Čikatila, který byl zodpovědný za více než pět desítek brutálních vražd.

Horor Ghoul byl prodán i do Ameriky, kde ho čeká oficiální premiéra 20. března.

Druhé místo obsadil díky téměř dvaceti tisícům diváků akční snímek Americký sniper.Třetí je přepis erotického thrilleru Padesát odstínů šedi, který dva týdny tabulce kraloval. I přes velmi vlažné přijetí kritiky ho viděl téměř půl milion diváků, na tržbách vydělal 70 milionů korun.

Český film Kobry a užovky s bratry Hádkovými v hlavních rolích skončil osmý, zatím má na kontě 47 tisíc lidí. Od čtrnáctého místa za sebou skončily další tři domácí tituly - Hodinový manžel, Babovřesky 3 a Fotograf. Na kontě mají 216 155, 158 004 a 172 435 diváků.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy