Fila: Jak bizarně se dabovaly filmy? Troška a spol. udělají Čechům radost

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
5. 9. 2020 8:00
Králové videa se jmenuje nový český dokument o unikátním jevu, jímž byl rychlodabing pro pirátské videokazety v době socialismu. "Lidé byli ochotní se na nekvalitně zkopírované filmy s monotónním dabingem dívat, utrácet za ně velké peníze," tvrdí v recenzi filmový kritik Kamil Fila.
Videorecenze dokumentu Králové videa. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Králové videa mají podle Fily vynikající pointy, kdy protagonisté v rozhovoru o něčem mluví a samotný záběr z rychlodabovaného filmu jim odpoví.

"Jde o obrovskou nostalgii. Ti, kteří to zažili, budou vzpomínat s radostí. Ti, kteří to nezažili, budou nevěřícně zírat, jak to tehdy mohlo fungovat," dodává Fila.

 

Právě se děje

před 44 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy