Autor knižního Bonda kritizuje filmové verze, Craiga chválí

mad
31. 8. 2015 16:58
Spisovatel Anthony Horowitz pokračuje v populární knižní sérii o agentu Jamesi Bondovi. Filmové verze z posledních let však považuje za slabé.
Daniel Craig jako James Bond ve filmu Spectre.
Daniel Craig jako James Bond ve filmu Spectre. | Foto: YouTube

Praha – Anthony Horowitz, autor nejnovějšího románu Trigger Mortis o agentu 007, se pustil do ostré kritiky posledních filmů o Bondovi, informoval web The Guardian.

O výkonu Daniela Craiga v Casino Royale (2006) však prohlásil, že byl skvělý, a chválil, že film se zcela vrátil k drsné závažnosti. Další bondovky ale považuje za slabé: "Quantum of Solace (2006) se pokazilo a Skyfall je mým nejméně oblíbeným. Vím, že je to rouhání, ale je to jediná bondovka, která se mi nikdy nelíbila."

Jako důvody Horowitz uvedl: "Bond je zde slabý. Má pochybnosti. To není Bond. Zadruhé záporáci zvítězí, vydají se zabít M. Film skončí scénou, kdy ji zabijí. Proč se na to mám dívat? A když už musíš chránit šéfku MI6 před šílencem, vezmeš ji na skotskou farmu, kde nejsou žádné zbraně? A říct záporákům, kde jsem, aby přijelo dalších šest lidí? To jsou věci, které mě rozčilují."

K nové bondovce Spectre řekl, že trailer viděl a znepokojila ho fotka Bondových rodičů. "Vím, že film poodhalí jeho rodinné zázemí, což fanoušky velmi zajímá. Ale mně to neříkejte, já to nechci. Nechci vědět o jeho pochybnostech, nejistotách a slabostech. Chci ho vidět jednat, zabíjet a vyhrávat," uzavřel spisovatel.

Spectre do českých kin vstoupí 5. listopadu.

Trailer k filmu Spectre | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy