Amerika chce romantiku, svět umírajícího Toma Cruise

Kultura
9. 6. 2014 11:04
Očekávanému sci-fi Na hraně zítřka se daří víc v zámoří než v domácích pokladnách. Diváci v USA si oblíbili romantiku Hvězdy nám nepřály.
Hvězdy nám nepřály.
Hvězdy nám nepřály. | Foto: Cinemart

Praha - Americká kina zažila poklidný víkend. Na prvním místě otevřela romantika Hvězdy nám nepřály, jež otevřela na rozumně uspokojivých 48 milionech. Dalších 17 milionů ze zbytku světa není zrovna terno, u takto nenápadného snímku ale nepředstavují nemilé překvapení.

Na druhém místě je Zloba s Královnou černé magie Angelinou Jolie v čele. Silný otvírák z minulého týdne se smrskl na 33 milionů, přičemž celkově už Disney vybral v kinech desetinásobek.

Zklamáním je vesměs chválené sci-fi s Tomem Cruisem Na hraně zítřka. To neutržilo ani 30 milionů dolarů a musí se spokojit s bronzovou pozicí, což je u tržeb za první víkend velmi nepříjemné.

Zbytek světa ale na slavné jméno a drahé efekty tradičně slyší, asijský trh má navíc radost, že Hollywood zase jednou adaptuje dílo s kořeny v Japonsku. 110 milionů ze zbytku světa tedy jakž takž zalepí díru v rozpočtu.

Noví X-Meni s podtitulem Budoucí minulost překročili v celkových tržbách hranici 600 milionů dolarů, tento víkend (třetí) si ale vystačili s necelými 15 miliony.

Zklamáním kritickým i finančním zůstává Všechny cesty vedou do hrobu. Komedie Setha MacFarlana si za druhý víkend připsala 7 milionů a celosvětová tržby se zastavily na 50 milionech.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy