Tanec, hudba a cirkus v zahradách. Letní scéna uvádí příběh o andělovi

Tanec, hudba a cirkus v zahradách. Letní scéna uvádí příběh o andělovi
Snímek z akrobatického muzikálu Nebesa.
Snímek z akrobatického muzikálu Nebesa.
Snímek z akrobatického muzikálu Nebesa.
Snímek z akrobatického muzikálu Nebesa.
Foto: Zuzana Bönisch
ČTK ČTK
2. 6. 2022 19:45
Premiérou akrobatického muzikálu Nebesa začal v pražském Anežském klášteře provoz letní scény Divadla Bravo. Fungovat bude do července, vystupují na ní novocirkusový soubor Losers Cirque Company, taneční skupina 420people a pěvecké sdružení Maranatha Gospel Choir.

Inscenace Nebesa, která bude mít v červnu devět repríz, vypráví o strážném andělovi, jenž své ušlechtilé poslání odmítá vnímat pouze jako každodenní rutinu. Zamiluje se do obyčejného smrtelníka, rozhodne se vzepřít pravidlům nebeského "korporátu" a rozpoutá sled událostí, které obrátí vzhůru nohama dění na nebi i na zemi.

Při přípravách členové souborů překračovali své zaběhnuté stereotypy. Část souboru Losers Cirque Company se učila zpívat pod vedením členů Maranatha Gospel Choir, tanečníci 420people zkoušeli akrobatické triky za asistence novocirkusových odborníků a gospeloví pěvci si osvojovali choreografii od profesionálních tanečníků.

V hlavní roli účinkují Jiří Korn v alternaci s Petrem Jeništou. Muzikál je výhradně v anglickém znění s doprovodnými českými vysvětlivkami.

Ústřední melodii Nebes tvoří gospelové písně současného amerického skladatele a zpěváka Briana Pierra Fentresse, který s Maranatha Gospel Choir spolupracuje. Choreografii vytvořil Václav Kuneš z 420people, režie se ujal Petr Horníček z Losers Cirque Company a dramaturgie Matěj Randár.

Letní scéna Divadla Bravo nabízí i další program. V zahradách Anežského kláštera budou k vidění inscenace Kolaps nebo Konkurz z repertoáru Losers Cirque Company. Ti také připravují workshopy párové akrobacie pro začátečníky.

V improvizační show nazvané Kmeny se beatboxeři Endru a Jen Hovorka představí po boku zpěváka Dana Bárty i členů Losers Cirque Company.

Součástí areálu Anežského kláštera je rovněž kostel svatého Františka z Assisi. V něm ženské seskupení Holektiv uvede inscenaci Vrány, propojující pohybové divadlo s violoncellem Terezie Vodičky Kovalové. Pro děti si akrobatky připravily představení Letkyně, které je dle pořadatelů plné nadsázky a leteckých rekvizit. Holektiv funguje od roku 2016 ve složení Karolína Křížková, Eva Stará a Andrea Vykysalá.

Do zahrad Anežského kláštera se vstupuje z ulice Anežská, pokladna je umístěna u vchodu. Představení se konají i za nepříznivého počasí, u pokladny je možné zakoupit jednorázovou pláštěnku nebo zapůjčit deku, uvádějí pořadatelé. V areálu také funguje bistro.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Britka Ghislaine Maxwellová byla dnes v USA odsouzena k 20 rokům vězení za napomáhání finančníkovi Jeffreymu Epsteinovi zneužívat náctileté dívky

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

O deset procent se od září navýší plat části zaměstnanců ve veřejném sektoru

Od 1. září by měli dostat o deset procent přidáno nepedagogičtí pracovníci či lidé, kteří pracují v resortech, jako je kultura. Jde zhruba o 300 tisíc lidí. Po jednání na úřadu vlády to novinářům řekli ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Konečnou shodu na růstu platů ve veřejném sektoru však předsedové vládních stran s odboráři nenalezli.

Před úterním jednáním odboráři požadovali přidání ve veřejném sektoru od července a uváděli, že se chtějí dohodnout na navýšení o 15 procent lidem se zmrazeným výdělkem a o 7,6 procenta ostatním. Devět odborových svazů veřejné sféry na podporu požadavků vstoupilo do stávkové pohotovosti, další čtyři je podporují. Koalice se s odboráři znovu sejde 19. července, kdy by podle Jurečky měla vzniknout dohoda nejen pro letošní rok, ale i pro rok 2023.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Trump věděl o zbraních v davu, který vyzval k pochodu na Kongres, řekla jeho někdejší asistentka

Někdejší prezident USA Donald Trump byl informován o přítomnosti zbraní v davu svých podporovatelů, které 6. ledna 2021 vyzval k pochodu na sídlo Kongresu bezprostředně před vypuknutím nepokojů. Před vyšetřovacím výborem Sněmovny reprezentantů to vypověděla někdejší asistentka Trumpova personálního šéfa Marka Meadowse. Rovněž uvedla, že Meadows se jí už 2. ledna svěřil s obavou, že den volební schůze Kongresu by mohl být "velmi, velmi špatný".

Sněmovní komise při narychlo svolaném slyšení předvolala Cassidy Hutchinsonovou, což byla podle médií Meadowsova pravá ruka, která se účastnila prakticky všech jeho aktivit. Důrazem na její svědectví se panel snaží ukázat, že Trumpův Bílý dům před událostmi 6. ledna dobře věděl o rizicích, přesto však pokračoval v kampani proti volebním výsledkům a v burcování stoupenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy