Blues Alive, největší žánrový festival ve střední Evropě, zveřejnil program. Zahraje i John Medeski

Kultura Kultura
30. 7. 2017 12:12
Největší středoevropský žánrový festival Blues Alive (16.-18. 11. v Šumperku) má hotový program. Vedle již oznámených Jonnyho Langa, tria Blues Harp Explosion nebo Erica Bibba zahrají na 22. ročníku festivalu i John Medeski´s Mad Skillet v čele s varhaníkem Johnem Medeskim, kytarista a skladatel s mississippskými kořeny Zac Harmon, bývalý člen amerického bluesrockového bratrského tria Trampled Under Foot Nick Schnebelen, nejlepší britská bluesová zpěvačka roku 2013 Bex Marshall, polský harmonikář a zpěvák Slawek Wierzcholski, čerstvý objev americké bluesové scény Mr. Sipp či písničkář Hugo Race, jenž zahraje skladby J. L. Hookera. Permanentka na tři dny stojí 790 Kč. 
V Šumperku zahrají i američtí John Medeski's Mad Skillet v čele s varahníkem Johnem Medeskim. | Video: YouTube / FunkItBlog
 

Právě se děje

před 53 minutami

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší Trumpovo pravidlo nulové tolerance k migraci

Americké ministerstvo spravedlnosti ruší nařízení z dob vlády bývalého prezidenta Donalda Trumpa, které zavedlo "nulovou toleranci" vůči migrantům přecházející hranici mezi Mexikem a Spojenými státy ilegálně. V úterý o tom informovala agentura AP. Toto pravidlo vedlo k rozdělení tisíců rodin.

Úřadující ministr spravedlnosti Monty Wilkinson v nových instrukcích pro federální prokurátory uvedl, že ministerstvo se vrací ke své dřívější praxi, kdy se případy posuzovaly individuálně.

Politika "nulové tolerance" znamenala, že každý dospělý člověk chycený při ilegálním přechodu hranice měl kvůli tomu být trestně stíhaný. Děti nemohou být vězněny se svými příbuznými, a tak byly rodiny rozdělovány a děti byly posílány do zařízení spravovaných ministerstvem zdravotnictví. Takový osud potkal více než 5500 nezletilých, uvádí agentura AP. V roce 2018 bylo rozdělování zastaveno, ale i pak pokračovalo v menším rozsahu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy