Z Harryho Pottera se stane ve Frankensteinovi hrbáč

Kultura Kultura
6. 3. 2013 8:00
Daniel Radcliffe zřejmě ztělesní Igora v novém Frankensteinovi
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Daniel Radcliffe, kterého si svět pamatuje jako mladého čaroděje Harryho Pottera, podle serveru The Hollywood Reporter koketuje s novým Frankensteinem. V chystaném filmu by neměl ztělesnit ani nevšedního vědce, ani jeho monstrum, ale jinou ikonickou postavu, totiž Frankensteinova hrbatého asistenta Igora.

Hrbáč pomáhající stvořit umělého člověka se poprvé objevil ve filmovém zpracování Frankensteina z roku 1931, kde se ovšem jmenoval Fritz a představoval jej Dwight Frye. Ten si roli zopakoval v o čtyři roky mladším sequelu, Frankensteinově nevěstě. Teprve ve Frankensteinově synovi z roku 1939 se objevuje postižený kovář jménem Ygor, jemuž tvář propůjčil Bela Lugosi, nezapomenutelný filmový představitel Draculy.

Radcliffe zazářil po Harry Potterovi v hororové Ženě v černém. V romantickém dramatu Kill Your Darlings, který měl premiéru na letošním festivalu Sundance, ztělesnil slavného básníka Allena Ginsberga. Postprodukcí prochází v současnosti jeho další film The F-Word a tento rok jej uvidíme také v adaptaci fantasy snímku dle knihy Joe Hilla s názvem Rohy (Horns). V roce 2012 účinkoval v televizní adaptaci Bulgakovovy knihy Zápisky mladého lékaře.   

Přípravy na nové zvolání „Žije to!" mají začít v průběhu tohoto léta.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 25 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy