Radcliffovi v novém hororu narostou rohy

Kultura Kultura
17. 7. 2012 8:27
Danieal Radcliffe, známý ze ságy o Harrym Potterovi, si zahraje v drsném hororu
Premiéra filmu Harry Potter - Daniel Radcliffe
Premiéra filmu Harry Potter - Daniel Radcliffe | Foto: Reuters

Praha - Daniel Radcliffe se po duchařském hororu Žena v černém režiséra Jamese Watkinse vrhá do nového projektu. Dosud byl hlavně spojován s rolí Harryho Pottera, kterého ve fantasy sérii podle bestselleru J. K. Rowlingové ztvárnil celkem osmkrát, a to mezi lety 2001 až 2011.

Režisér Alexandre Aja (Hory mají oči, Zrcadla, Piraňa 3D) ho obsadil do thrilleru s nadpřirozenými prvky, jež se bude jmenovat Horns (Rohy). Radcliffe si zahraje hlavního podezřelého ze znásilnění a vraždy své přítelkyně.

Film je založen na stejnojmenném románu Joea Hilla. Radcliffova postava, Ig Perris, se probudí s příšernou kocovinou a zjistí, že mu na hlavě vyrostly dva rohy a že jeho přítelkyně je mrtvá. Jeho nové "přírůstky" však i své výhody, protože jejich síla nutí lidi přiznat své hříchy a vzdát se sobeckých myšlenek. To Perrisovi pomůže při hledání skutečného vraha.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A na co půjdete do kina vy?

 

Právě se děje

před 22 minutami

Seemanová postoupila na kraulařské padesátce v českém rekordu do semifinále ME

Barbora Seemanová překonala v rozplavbách na mistrovství Evropy v Budapešti na kraulařské padesátce vlastní český rekord a časem 24,93 postoupila do večerního semifinále. Blízko semifinále byl také Jan Čejka, jenž zůstal na 50 m znak první pod čarou.

Jednadvacetiletá olympionička Seemanová na nejkratší trati vylepšila rekordní čas 25,06, který zaplavala při triumfu na juniorském ME v Netanje v červenci 2017. V rozplavbách byla dvanáctá, v redukovaném pořadí bez třetí nizozemské zástupkyně jde dál jako jedenáctá. Druhá česká reprezentantka, předchozí rekordmanka Anna Kolářová, zaplavala 26. čas.

Těsně uniklo semifinále dvacetiletému znakaři Janu Čejkovi ve sprintu na 50 metrů. Předloňský juniorský mistr Evropy na této trati zaplaval v rozplavbách čas 25,29, kterým společně s dvěma soupeři zaostal o setinu sekundy za dvěma závodníky na patnácté příčce. Tomáš Franta obsadil 21. místo.

Ostatní čeští reprezentanti měli v úvodní den bazénových disciplín v Budapešti k postupu už dál. Barbora Janíčková zaplavala na 100 m motýlek pětadvacátý čas, trio Ondřej Gemov, olympionik Jan Micka a Jakub Štemberk skončilo na 400 m volný způsob ve čtvrté desítce, Matěj Zábojník a Filip Chrápavý byli na prsařské stovce 41. a 42.

Další zprávy