Čtvrtý Jurský park! V červnu 2014 a ve 3D

Kultura Kultura
17. 1. 2013 8:28
Steven Spielberg bude čtvrtý díl pouze produkovat
Foto: Aktuálně.cz

Praha - O čtvrtém Jurském parku se dlouho spekulovalo. Sequel se odkládal, ale nyní se na oficiálním facebookovém profilu filmu objevilo nové vyjádření. Studio Universal potvrdilo, že Jurský park 4 dorazí do amerických kin 13. června 2014.

Server Deadline napsal, že snímek se točí ve formátu 3D a Steven Spielberg jej bude pouze produkovat. Filmař režíroval první díl (1993), který získal tři technické Oscary a stal se kasovním trhákem. Točil i druhý díl Ztracený svět: Jurský park (1997), třetí (2001) už je produkoval. Ten se do světových kin opět vrátí letos v dubnu, a to v remasterované 3D verzi. Česká premiéra je naplánovaná na 11. dubna.

Spielberg měl natáčet sci-fi film Robokalypsa, jenž měl dorazit do kin v dubnu 2014. Plán však odložil a přepisuje scénář. Režisérovo drama Lincoln letos získalo jeden Zlatý glóbus a 12 nominací na Oscara. Vyhlášení se uskuteční 24. února a uvádět jej bude režisér Seth MacFarlane (Méďa).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com
 

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Některé britské čerpací stanice přerušily provoz. Nemá jim kdo dovézt palivo

V Británii muselo dočasně přerušit provoz několik čerpacích stanic, protože jim došly pohonné hmoty. Ty na ně kvůli chybějícím řidičům nákladních aut nemá kdo dovézt, v rafinériích je přitom benzinu i nafty dost. Ministr dopravy Grant Shapps dnes vyzval motoristy, aby se nesnažili natankovat si do zásoby, informovala veřejnoprávní BBC na svých internetových stránkách.

Agentura Reuters napsala, že u některých čerpacích stanic v Londýně a jihoanglickém hrabství Kent se dnes tvořily fronty aut. Asociace prodejců pohonných hmot doporučila motoristům, aby měli v nádrži tolik paliva, aby jim vystačilo na cestu k záložní stanici pro "vzácný" případ, že na první nebude k dostání.

V některých britských médiích se objevily informace, že britská vláda v situaci, kdy v zemi chybí až 100.000 řidičů nákladních aut, uvažuje o nasazení vojáků. "Pokud by to pomohlo, povoláme je," řekl Shapps BBC. Dodal ale, že není jasné například to, zda vojáci mohou řídit vozidla s civilní registrací.

Už měsíce zástupci supermarketů a zemědělců upozorňují, že vzhledem k nedostatku řidičů jsou narušené dopravní řetězce, kvůli čemuž mají problémy dostat zboží na pulty obchodů.

V televizi Sky Shapps řekl, že nedostatek řidičů je celosvětový problém kvůli tomu, že během pandemie covidu-19 se nekonaly zkoušky pro nové šoféry. Británie podle něho proto počet zkoušek zdvojnásobuje. Těm současným je v průměru 55 let a stěžují si na špatné pracovní podmínky i platy.

Řidičů je v Británii nedostatek ale i kvůli brexitu, po němž je pro pracovníky z jiných evropských zemí těžší získat pracovní povolení. Asociace silniční nákladní dopravy (RHA) vyzvala vládu, aby v blízké době tato pravidla zmírnila. K tomu Shapps řekl, že nechce, aby britské řidiče vytlačili jejich kolegové ze zemí Evropské unie, kteří mají nižší nároky na mzdy.

Rod McKenzie z RHA podle BBC řekl, že více řidičů profesi opouští, než do ní přichází. "Je to takhle jednoduché: všechno, co v Británii máme, se dováží nákladními auty. Takže pokud je nedostatek řidičů, je nevyhnutelné, že všechny věci, které chceme, nedostaneme, kdy chceme," řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy