Tom Cruise chce pokračovat v Mission: Impossible

Kultura Kultura
31. 10. 2012 8:40
Slavná série špiónských filmů se dočká minimálně pátého dílu
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Agent Ethan Hunt v podání Toma Cruise neskončí pouhým čtvrtým dobrodružstvím. Jeho představitel se nechal slyšet, že ve filmové řadě Mission: Impossible, již od počátku spoluprodukuje, hodlá pokračovat.

Poslední díl - Ghost Protocol - byl z celé série kriticky i komerčně nejúspěšnější, takže milovníci filmů mají o licenci zjevně stále zájem. První snímek, který byl natáčen v Praze, do kin přišel v roce 1996 coby nástupce dvou stejnojmenných seriálů (čes. Nulová šance) z let 1966-73 a 1988-90.

Čtěte také
Šílené úkoly, nulové šance a čtyřikrát jiný Cruise

„Už na začátku Mission: Impossible jsem jich chtěl natočit víc," řekl Cruise serveru Total Film. "V té době to byl nejdražší snímek v historii Paramount Pictures a první, který jsem produkoval. Bylo to vzrušující. Natočím jich ještě hromadu. Natočím jich tolik, kolik budou lidé chtít vidět…, protože jsou pro mne velkou výzvou i zábavou."

Pokud jde o zápletku pátého Hunterova  příběhu, její přípravy jsou zatím v samotných začátcích. „Už pracujeme s různými obrazy," říká Cruise. „Miluji cestování při propagaci filmů, protože si vždy prohlídnu rozdílná místa a projdu se po městě. Seznámím se s architekturou, s podzemkou a vymýšlím různorodé sekvence."

Nejbližším novým filmem s Tomem Cruisem bude Jack Reacher: Poslední výstřel (česká premiéra: 27. prosince 2012), v němž bude titulní hrdina vyšetřovat problémového snajpra kvůli obvinění z hromadné vraždy. Mezi hercovými následujícími projekty jsou dobrodružná sci-fi Oblivion, remake Van Helsinga a souboj s hmyzími mimozemšťany All you Need Is Kill.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy