Tom Cruise chce pokračovat v Mission: Impossible

Kultura Kultura
31. 10. 2012 8:40
Slavná série špiónských filmů se dočká minimálně pátého dílu
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Agent Ethan Hunt v podání Toma Cruise neskončí pouhým čtvrtým dobrodružstvím. Jeho představitel se nechal slyšet, že ve filmové řadě Mission: Impossible, již od počátku spoluprodukuje, hodlá pokračovat.

Poslední díl - Ghost Protocol - byl z celé série kriticky i komerčně nejúspěšnější, takže milovníci filmů mají o licenci zjevně stále zájem. První snímek, který byl natáčen v Praze, do kin přišel v roce 1996 coby nástupce dvou stejnojmenných seriálů (čes. Nulová šance) z let 1966-73 a 1988-90.

Čtěte také
Šílené úkoly, nulové šance a čtyřikrát jiný Cruise

„Už na začátku Mission: Impossible jsem jich chtěl natočit víc," řekl Cruise serveru Total Film. "V té době to byl nejdražší snímek v historii Paramount Pictures a první, který jsem produkoval. Bylo to vzrušující. Natočím jich ještě hromadu. Natočím jich tolik, kolik budou lidé chtít vidět…, protože jsou pro mne velkou výzvou i zábavou."

Pokud jde o zápletku pátého Hunterova  příběhu, její přípravy jsou zatím v samotných začátcích. „Už pracujeme s různými obrazy," říká Cruise. „Miluji cestování při propagaci filmů, protože si vždy prohlídnu rozdílná místa a projdu se po městě. Seznámím se s architekturou, s podzemkou a vymýšlím různorodé sekvence."

Nejbližším novým filmem s Tomem Cruisem bude Jack Reacher: Poslední výstřel (česká premiéra: 27. prosince 2012), v němž bude titulní hrdina vyšetřovat problémového snajpra kvůli obvinění z hromadné vraždy. Mezi hercovými následujícími projekty jsou dobrodružná sci-fi Oblivion, remake Van Helsinga a souboj s hmyzími mimozemšťany All you Need Is Kill.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

před 1 hodinou

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

Další zprávy