Tom Cruise chce pokračovat v Mission: Impossible

Kultura Kultura
31. 10. 2012 8:40
Slavná série špiónských filmů se dočká minimálně pátého dílu
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Agent Ethan Hunt v podání Toma Cruise neskončí pouhým čtvrtým dobrodružstvím. Jeho představitel se nechal slyšet, že ve filmové řadě Mission: Impossible, již od počátku spoluprodukuje, hodlá pokračovat.

Poslední díl - Ghost Protocol - byl z celé série kriticky i komerčně nejúspěšnější, takže milovníci filmů mají o licenci zjevně stále zájem. První snímek, který byl natáčen v Praze, do kin přišel v roce 1996 coby nástupce dvou stejnojmenných seriálů (čes. Nulová šance) z let 1966-73 a 1988-90.

Čtěte také
Šílené úkoly, nulové šance a čtyřikrát jiný Cruise

„Už na začátku Mission: Impossible jsem jich chtěl natočit víc," řekl Cruise serveru Total Film. "V té době to byl nejdražší snímek v historii Paramount Pictures a první, který jsem produkoval. Bylo to vzrušující. Natočím jich ještě hromadu. Natočím jich tolik, kolik budou lidé chtít vidět…, protože jsou pro mne velkou výzvou i zábavou."

Pokud jde o zápletku pátého Hunterova  příběhu, její přípravy jsou zatím v samotných začátcích. „Už pracujeme s různými obrazy," říká Cruise. „Miluji cestování při propagaci filmů, protože si vždy prohlídnu rozdílná místa a projdu se po městě. Seznámím se s architekturou, s podzemkou a vymýšlím různorodé sekvence."

Nejbližším novým filmem s Tomem Cruisem bude Jack Reacher: Poslední výstřel (česká premiéra: 27. prosince 2012), v němž bude titulní hrdina vyšetřovat problémového snajpra kvůli obvinění z hromadné vraždy. Mezi hercovými následujícími projekty jsou dobrodružná sci-fi Oblivion, remake Van Helsinga a souboj s hmyzími mimozemšťany All you Need Is Kill.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 18 minutami

Slavná sopranistka tvrdí, že s ní francouzská policie jednala jako se zločincem

Jihoafrická sopranistka Pretty Yende tvrdí, že s ní francouzští policisté při kontrole na letišti Charlese de Gaulla v Paříži zacházeli jako se zločincem. "Svlékli mě a prohledali, jako bych byla zločinec, a umístili mě do cely," tvrdí zpěvačka.

Ta podle policistů přicestovala v pondělí z Milána na jihoafrický pas, v němž neměla vízum. "Nebyl tam ani v jedné chvíli žádný incident," tvrdí policejní zdroj a popírá, že by se sopranistka kvůli letištní kontrole musela svléknout. Z místnosti, kde čekala na vyřízení případu, vyšla po hodině a půl s vízem, které jí povolovalo vstup na francouzské území, a barva její kůže nehrála žádnou roli, řekl zdroj z letiště agentuře AFP. "Pro lidi, jako jsem já, je policejní násilí skutečné," tvrdí naopak pěvkyně. Do Francie přiletěla proto, že zpívá Belliniho operu Náměsíčná v Théâtre des Champs-Élysées.

Zdroj: ČTK/AFP
před 21 minutami

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce trati za 2,6 miliardy Kč

Mezi Berounem a Královým Dvorem skončila rekonstrukce železniční trati, díky níž tudy vlaky budou moci projíždět až stošedesátikilometrovou rychlostí. Zrychlí se tak cestování mezi Prahou a Plzní. Součástí akce byla i obnova berounského nádraží a stanice Králův Dvůr a modernizace zabezpečovacího zařízení. Náklady jsou přes 2,6 miliardy bez DPH, tři čtvrtiny pokryla dotace z Evropské unie.

Podle generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody se zlepšil komfort pro cestující a vznikl i bezbariérový přístup na nástupiště v Berouně i Králově Dvoře. "Zvýšila se traťová rychlost na 160 kilometrů v hodině a zkrátily se jízdní doby. Myslím si, že se už skutečně jedná o koridorovou trať se vším všudy," řekl Svoboda při dnešním slavnostním ukončení prací. Poukázal na to, že nyní je hotová rekonstrukce celého třetího koridoru z Berouna až do Chebu, včetně průjezdu plzeňským uzlem.

Práce na 5,7 kilometru dlouhém úseku mezi Berounem a Královým Dvorem začaly v roce 2016. V první etapě stavbaři opravili osobní nádraží v Berouně. Součástí byla obnova kolejiště, vznikl nový podchod, nástupiště a přístřešky. Přístup na nástupiště pro handicapované zajišťují výtahy. Železniční stanice byla také vybavena informačním systémem pro slabozraké a nevidomé. Dělníci vyměnili technologická zařízení a obnovili kolejiště na seřaďovacím nádraží.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Průměrný obrat regionálních obchodních center loni klesl o 25,5 procenta

Průměrný roční obrat regionálních obchodních center (OC), vyjma Prahy, loni po šesti letech růstu podle analýzy společnosti CBRE meziročně klesl o 25,5 procenta. Nejvíce byly v centrech zasažené gastronomické provozy, u kterých propad proti roku 2019 činil 36 procent. Návštěvnost regionálních OC se v uplynulém roce meziročně snížila o 29 procent, lidé ale v centrech více utráceli. Hodnota průměrného nákupního koše vzrostla o 5,7 procenta na 233 korun za jednu návštěvu. Vyplývá to z analýzy Shopping Centre Index, kterou letos podeváté připravila společnost CBRE.

Gastronomie byla v nákupních centrech podle CBRE nejdynamičtějším odvětvím posledních tří let, jež v minulosti zaznamenávalo dvouciferný růst. Prostor pro stravovací provozy se v centrech rozšiřoval. Podle vedoucího maloobchodního sektoru a oddělení správy OC v CBRE Tomáše Míčka byla gastronomie v minulém roce v důsledku protiepidemických opatření uzavřená zhruba 130 dní.

"Vloni sehrál rozhodující roli podíl, jaký měly na celkové ploše obchodních center ty obchody a služby, které mohly být i přes vládní omezení v provozu. Právě tito nájemci nakonec ovlivňovali celkovou návštěvnost centra i jeho ekonomické výsledky," řekl Míček.

Móda, která je na nákupní ploše typického regionálního centra (bez započítání Prahy) zastoupená nejvíce, když zaujímá 37 procent plochy, loni zaznamenala propad obratu o 34 procent, hned za ní byly doplňky s poklesem zhruba 32 procent. U těchto kategorií podle CBRE sehrála roli sezonnost. Prodejci kvůli zásobám neprodaných kolekcí neměli dostatek peněz na nákup nového zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy