Van Helsing se vrátí s tváří Toma Cruise

Kultura Kultura
2. 5. 2012 17:56
Lovce upírů čeká reboot pod taktovkou Kurtzmana a Orciho
Foto: Bontonfilm

Praha - Film Stephena Sommerse z roku 2004 s Hugh Jackmanem v hlavní roli sice divákům dohromady naservíroval Drákulu, Frankensteinovo monstrum a vlkodlaka, spojení příšer z něj však spíš udělalo nepřehlednou kaši a očekávaný úspěch se nedostavil.

Alex Kurtzman a Roberto Orci, oblíbení scénáristé akčních velkofilmů, kteří s J.J. Abramsem vdechli nový život Star Treku, se chystají fenomén restartovat minimálně jakožto producenti filmu. Hlavního hrdinu tentokrát bude představovat Tom Cruise, jenž s Kurtzmanem a Orcim již spolupracoval na posledních dvou filmech z řady Mission: Impossible.

Duo autorů se chce v budoucnu pustit i do rebootu dalšího Sommersovského díla - Mumie. Kromě toho v současnosti pracují na sequelu k očekávanému filmu Amazing Spiderman a příští rok uvidíme plody jejich práce ve druhém dílu zrevidovaného Star Treku.  

„Alex a Roberto jsou výjimečně nadaní scénáristé a producenti, kteří chápou hodnotu úžasného příběhu při vytváření úspěšných klíčových filmů," prohlásili zástupci studia Universal. „Měli důležitou úlohu pro některé z největších hollywoodských filmů a televizních show nedávné historie a těšíme se na to, že budou na tento úspěch navazovat v Universal."

Abraham van Helsing je původně postavou z románu Brama Stokera Drákula. Právě on si jako první uvědomí, co se vlastně děje a pomůže porazit  nejslavnějšího upíra světové literatury. Ačkoliv se v knize jedná především o intelektuála, Stephen Sommers z něj udělal tvrdého akčního hrdinu (a jeho křestní jméno změnil na Gabriel).

 

Právě se děje

před 48 minutami

Zábranský bude hrát ve Finsku za Jukurit Mikkeli

Hokejový obránce Libor Zábranský bude působit ve finském klubu Jukurit Mikkeli. Dvacetiletý hráč, který v této sezoně hostoval z Komety Brno v Karlových Varech, na severu Evropy podepsal dvouletou smlouvu.

Bývalý kapitán juniorské reprezentace se loni vrátil do Evropy po třech sezonách, které strávil v zámoří. Nezamířil ale do mateřské Komety, kterou vlastní jeho otec, ale hrál za Karlovy Vary. V dresu Energie nasbíral v 51 zápasech základní části extraligy 14 bodů za sedm branek a stejný počet asistencí. Ve čtyřech utkání play off se neprosadil.

Do Jukuritu si Zábranského vybral nový trenér a hvězda finského hokeje Olli Jokinen. "Je mi ctí hrát za klub s takovou historií. Vždy jsem chtěl působit ve Finsku a už se nemohu dočkat, až do Mikkeli přijedu. Věřím, že příští sezonu dokážeme velké věci," uvedl Zábranský na webu svého nového zaměstnance. V současnosti se seniorskou reprezentací chystá na přípravné zápasy proti Rakousku.

V aktuální sezoně oblékali dres předposledního týmu finské soutěže obránce Jakub Galvas a útočník Šimon Stránský. Oba by měli mít smlouvu i na příští sezonu, Galvas se však zřejmě bude snažit prosadit v zámoří, kde jej draftovalo Chicago.

Další zprávy