Svalovci z Krve a potu předčili Cruisovo Nevědomí

Kultura Kultura
29. 4. 2013 14:36
Černá komedie Michaela Baye vede žebříček filmových hitů v USA
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Akční černá komedie Krev a pot, v níž režisér Michael Bay (Skála, Transformers) vypráví příběh inspirovaný skutečnými událostmi, uspěla u diváků v USA.

Nespokojený kulturista Daniel Lugo (Mark Wahlberg), který pracuje ve fitness centru Sun Gym a nedávno propuštěný zločinec Paul Doyle (Dwayne Johnson), si rozhodnou přilepšit brutálně zločinným způsobem. Unesou bohatého návštěvníka centra Victora Kershawa (Tony Shalhoub) a mučením jej přinutí, aby na ně převedl všechny své peníze. Kershaw však navzdory plánu přežije a když mu nijak nepomůže policie, najme si soukromého vyšetřovatele Eda Du Boise (Ed Harris).

Za provozování fitka dostali zločinci od diváků 20 miliónů dolarů. Krev a pot uvidíme v českých kinech od 11. července.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Na druhé místo kleslo Nevědomí od Josepha Kosinského. Tom Cruise cestuje po zdevastované Zemi a ve vesmíru za 64,73 miliónů.

Na třetí pozici je sportovní drama 42 režiséra Briana Helgelanda. Jackie Robinson (Chadwick Boseman), první černý hráč Major League Baseball by byl jistě hrdý, kdyby viděl částku 69,07 miliónů dolarů, kterou už má film na kontě.

Čtvrté místo po premiéře získala Velká svatba, jíž Justin Zackham vytvořil americkou verzi francouzské komedie z roku 2006 Můj bratr se žení. Američtí kritici remaku s Amandou Seyfried a Robertem De Nirem příliš neholdují a běžní diváci do něj zatím investovali 7,5 miliónů.

Po dlouhé době se na páté místo propadli Croodsovi, pravěká rodina, jejíž čas se prozatím chýlí ke konci, ale jen do té doby, dokud režiséři Chris Sanders a Kirk DeMicco nenatočí chystané pokračování. První díl stačil zatím vydělat 163,02 miliónů dolarů.   

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kam do kina?

 

Právě se děje

před 7 minutami

Stát může vyplácet další program COVID nájemné, má schválení Evropské komise

Evropská komise udělila notifikaci třetí výzvě programu COVID nájemné. Sdělila to Štěpánka Filipová, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), které program připravilo a díky schválení komise může začít vyplácet dotace. Stát z COVID nájemného III přispívá podnikatelům zasaženým v souvislosti s pandemií 50 procent na komerční nájem za čtvrtý kvartál loňského roku. Zájemci mohou o podporu žádat do 8. dubna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy