Rockery Sigur Rós zlákal další seriál. Hra o trůny

Kultura Kultura
10. 9. 2013 18:36
Po Simpsonech zahraje islandská kapela v další slavné sérii
Foto: Profimédia

Praha - Televizní série Hra o trůny ulovila další indie kapelu. V nadcházející čtvrté sezoně si zahrají islandští postrockeři Sigur Rós, z nichž už se pomalu stávají televizní seriálové hvězdy.

Letos už si totiž zahráli v epizodě nazvané Sága o Carlu Carlsonovi z nekonečného sitcomu Simpsonovi.

Headlineři letošních Colours of Ostrava po hektické festivalové sezoně odjeli do Chorvatska, kde se právě natáčí nová série Hry o trůny. Není ale úplně jasné, co tam Jón Þór "Jónsi" Birgisson, Georg Holm a Orri Páll Dýrason dělají - zda nahrávají novou píseň, nebo se snad objeví i mezi herci? O tom lze zatím jen úspěšně spekulovat.

Čtěte také

Sigur Rós: Hrajeme rokenrol, jenom máme víc smyčců

Znovuzrození Sigur Rós zhudebnili sněhovou bouři

V minulých sezónách už pro Hru o trůny napsali píseň další indie rockové formace jako The National, Snow Patrol či Hold Steady, kteří se dokonce nechali inspirovat texty G. R. R. Martina k písním The Rains of Castamere a The Bear and Maiden Fair. Obě skladby vyšly na soundtracku ke Hře o trůny.

Čtvrtou řadu Hry o trůny uvede HBO na jaře příštího roku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

Další zprávy