Rockery Sigur Rós zlákal další seriál. Hra o trůny

Kultura Kultura
10. 9. 2013 18:36
Po Simpsonech zahraje islandská kapela v další slavné sérii
Foto: Profimédia

Praha - Televizní série Hra o trůny ulovila další indie kapelu. V nadcházející čtvrté sezoně si zahrají islandští postrockeři Sigur Rós, z nichž už se pomalu stávají televizní seriálové hvězdy.

Letos už si totiž zahráli v epizodě nazvané Sága o Carlu Carlsonovi z nekonečného sitcomu Simpsonovi.

Headlineři letošních Colours of Ostrava po hektické festivalové sezoně odjeli do Chorvatska, kde se právě natáčí nová série Hry o trůny. Není ale úplně jasné, co tam Jón Þór "Jónsi" Birgisson, Georg Holm a Orri Páll Dýrason dělají - zda nahrávají novou píseň, nebo se snad objeví i mezi herci? O tom lze zatím jen úspěšně spekulovat.

Čtěte také

Sigur Rós: Hrajeme rokenrol, jenom máme víc smyčců

Znovuzrození Sigur Rós zhudebnili sněhovou bouři

V minulých sezónách už pro Hru o trůny napsali píseň další indie rockové formace jako The National, Snow Patrol či Hold Steady, kteří se dokonce nechali inspirovat texty G. R. R. Martina k písním The Rains of Castamere a The Bear and Maiden Fair. Obě skladby vyšly na soundtracku ke Hře o trůny.

Čtvrtou řadu Hry o trůny uvede HBO na jaře příštího roku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 4 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Americká Sněmovna reprezentantů předá Senátu ústavní žalobu na bývalého prezidenta Trumpa v pondělí. Oznámil to šéf senátní většiny Schumer

Zdroj: ČTK
Další zprávy