Režisér Roland Emmerich plánuje Den nezávislosti 2

Kultura Kultura
31. 7. 2012 12:29
Sequel k slavnému sci-fi filmu má zodpovědět nejzávažnější otázku
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Producent Dean Devlin v rozhovoru se serverem ComingSoon.net potvrdil dřívější zprávy, podle nichž společně s režisérem Rolandem Emmerichem vážně uvažují o natočení pokračování šestnáct let starého sci-fi velkofilmu Den nezávislosti (Independence Day, 1996), v němž byla planeta Země napadena obří mimozemskou flotilou. První zprávy o možném pokračování pronikly na veřejnost počátkem července.

„Doufám v to," prohlásil devětačtyřicetiletý Devlin. „Nemůžu jednoznačně říct, že to uskutečníme, ale jisté je, že poprvé za jedenáct let já a Roland Emmerich pracujeme společně."

Hlavní role v prvním snímku představovali mimo jiné Jeff Goldblum, Bill Pullman a Will Smith

Foto: Aktuálně.cz

Devlin sám měl podle vlastního svědectví napsat před jedenácti lety první verzi scénáře pro Den nezávislosti 2, ale po jeho dokončení vrátil již proplacený honorář, jelikož výsledek byl podle jeho názoru pouze „OK" a nezdál se mu vhodný pro opravdové pokračování. Zhruba před rokem a půl se nicméně setkal s Emmerichem a společně údajně vytvořili uspokojivou verzi scénáře.

„Řekli jsme si: Tohle je doopravdy sequel. Takový, jaký dává smysl a nezklame fanoušky. To nám připadá jako pokračování, které jsme od začátku chtěli natočit," líčí producent své nadšení.

Server CraveOnline položil Devlinovi otázku, jestli bude mimozemšťany ve druhém dílu stále možné porazit počítačem typu Macintosh alias Mac. V příběhu bylo totiž konečného vítězství pozemšťanů docíleno právě přenosem počítačového viru z primitivního lidského zařízení do centrálního systému mimozemské mateřské lodi. Devlin na otázku odpověděl: „V sequelu ten počítačový problém konečně objasníme." V dalším rozhovoru potvrdil, že ve filmovém světě uplyne od předchozích událostí stejně času jako ve skutečnosti.     

Kromě druhého dílu Dne nezávislosti uvažovala dvojice tvůrců také o znovuvzkříšení nikdy nenatočených sequelů k Hvězdné bráně z roku 1994, které by zcela ignorovaly existující televizní seriály.  

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 1 hodinou

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy