Will Smith chce zabít bratra Ábela ve vlastní režii

Kultura Kultura
16. 7. 2012 17:23
V biblickém příběhu by měl "MiB" Smith hrát hlavní roli
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Další starozákonní příběh ve filmové podobě je na obzoru. Čtyřiačtyřicetiletý herec a zpěvák Will Smith se podle serveru Deadline chystá zpracovat příběh biblické bratrovraždy a sám v něm bude hrát hlavní roli. Snímek s předběžným názvem The Redemption of Cain (Kainovo vykoupení) by měl být Smithovým režijním debutem.

Již před dvěma lety pronikly na veřejnost informace, že Will Smith chystá film nazvaný The Legend of Cain, jenž by biblickou legendu obohatil o upíří motiv. Herec měl podle těchto zpráv ztělesnit samotného Kaina. Zda na tento původní úmysl navazuje nový projekt, zatím není jasné. V souvislosti s biblí se mluví hned o několika očekávaných filmech -  o Noemovi režiséra Darrena Aronofskyho a o dvou „mojžíšovských" projektech  - plánovaných Ridley Scottem i Stevenem Spielbergem.

The Redemption of Cain má natočit společnost Sony a produkovat Overbrook Entertainment. Zatím je každopádně jasné, že nepůjde o Smithův nejbližší film. Tím se patrně stane scifi- thriller After Earth režiséra M. Night Shyamalana.

Will Smith je známý především z filmů jako Den nezávislosti, Já, legenda, nebo komediální série Muži v černém. Hrál však také slavného boxera Muhammada Aliho v životopisném snímku Ali a mnoho dalších postav. Jeho pěvecká kariéra mu vynesla čtyři ceny Grammy. Téma náboženství ho dlouhodobě zajímá a upoutal na sebe pozornost, když se vřele vyjádřil o scientologii. Nicméně popírá, že by k této víře konvertoval. „Jsem křesťan. Jsem student všech náboženství a respektuji všechny lidi a všechny cesty," tvrdí Smith.      

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na jaké filmové novinky se těšíte?       

 


 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy