Looper s Willisem zahájí filmový festival v Torontu

Kultura Kultura
27. 7. 2012 9:11
Looper vypráví o likvidaci lidí z budoucnosti
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Torontský filmový festival zahájí 6. září 37. ročník snímkem Looper režiséra Riana Johnsona.

Jedná se o sci-fi thriller, v němž jednatřicetiletý Joseph Gordon-Levitt hraje zabijáka Josepha Simmonse, žijícího v roce 2047. Jeho služeb využívá mafie na likvidaci lidí z třicet let vzdálené budoucnosti. Problém je, že zabijákův příští cíl, pětapadesátiletý muž v podání Bruce Willise, je sám Joseph Simmons. Navzdory jasným pravidlům nechá Joseph své budoucí já uniknout a nyní ho musí stále sledovat a zároveň unikat těm, kteří si ho najali.

Prostředí použité v příběhu bude kombinovat futuristickou atmosféru s estetikou 30. a 40. let spojovanou se starými gangsterskými příběhy.  

Film je Johnsonovým třetím dílem. Režisér debutoval v roce 2005 mysteriózním thrillerem Zmizení, v němž také hlavní postavu představoval Joseph Gordon-Levitt. O tři roky později se v kinech objevila dobrodružná krimikomedie Bratři Bloomovi.

„Rian Johnson je filmový „začátečník" známý díky svému kombinování různých žánrů, což propůjčuje výsledným projektům punc originality," prohlásil Piers Handling, ředitel festivalu. „Jsme nadšeni, že Looper bude přehlídku otevírat."      

V českých kinech bude film k vidění od 8. listopadu.     

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 58 minutami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy