Příšerky, Drsňačky a zombie. Filmové hity v USA

Kultura Kultura
1. 7. 2013 9:54
Druhé místo po Univerzitě pro příšerky drží akční komedie Drsňačky
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Animovaný film Univerzita pro příšerky, jímž režisér Dan Scanlon oživuje prostředí slavného pixarovského hitu, se minimálně na dva víkendy přilepil na špici americké filmové návštěvnosti. Děti příšerky spíš baví, než děsí, což je vidět na zisku 171 miliónů dolarů.

Za tohoto šampióna probojovala čerstvá novinka - akční komedie Drsňačky od Paula Feiga (Stargirl, Ženy sobě) se Sandrou Bullock a Melissou McCarthy v hlavních rolích. Ve filmu se musí dát dohromady zvláštní agentka FBI Sarah Ashburn (Bullock) s detektivkou Shannon Mullins (McCarthy), aby společně porazily ruského drogového bosse. Jejich největší překážkou je přitom vzájemná nechuť přijmout poprvé v životě při vyšetřování „parťáka". Snaha jim vynesla 40 miliónů.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Třetí místo si vydobyl globální konflikt se zombiemi. Světová válka Z režiséra Marca Forstera. Navzdory starým obavám je společnost Paramount potěšena úspěchem tažení Brada Pitta a začne zřejmě brzy pracovat na sequelech. V samotných USA oživlé mrtvoly mohou kupovat lidské mozky za 123,72 miliónů.

Premiéra filmu Extremely Loud and Incredibly Close - Sandra Bullock
Premiéra filmu Extremely Loud and Incredibly Close - Sandra Bullock | Foto: Reuters

O něco horšího přijetí od kritiků i diváků se oproti Drsňačkám dočkal akční thriller White House Down, nejnovější produkt popcornové zábavy od Rolanda Emmericha (Den nezávislosti, 2012). Stejně jako nedávný akční snímek Útok na Bílý dům, se i White House Down zabývá teroristickým ohrožením sídla amerických prezidentů. Tentokrát jej chrání washingtonský policista John Cale (Channing Tatum) a samotná hlava státu James Sawyer (Jamie Foxx). Patriotismus vydělal Emmerichovu dílu 25,7 miliónů dolarů.         

Největší současný úspěch z přední pětice návštěvnosti však stále drží film, který je až na její nejnižší příčce. Muž z oceli, reboot Supermana od Zacka Snydera, dobývá svět a předznamenává další filmy pro superhrdiny z per autorů vydavatelství DC comics. V Americe za něj návštěvníci kin zaplatili 248,6 miliónů dolarů, celosvětově to je již 520, 36 miliónů.

White House Down se do českých kin dostane 18. července, Drsňačky 1. srpna.      

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Inflace v EU i v eurozóně v srpnu prudce stoupla, je nejvýše za deset let

Míra inflace v Evropské unii i v eurozóně v srpnu prudce vzrostla a dostala se na nejvyšší hodnotu za téměř deset let. V celé sedmadvacítce unijních zemí inflace vystoupila na 3,2 procenta z červencové hodnoty 2,5 procenta. V 19 státech, které používají společnou měnu euro, pak inflace dosáhla tří procent. To je proti červenci nárůst o osm desetin procentního bodu. Ve své konečné zprávě to to v pátek oznámil evropský statistický úřad Eurostat.

Inflace tím poprvé výrazně překročila cíl Evropské centrální banky (ECB). Ta má v úmyslu růst cen v zájmu oživení ekonomiky udržovat na dvou procentech ročně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy