Iron Man skončí, prohlásil Robert Downey Jr.

Kultura Kultura
19. 4. 2013 19:16
Podle herce ztratil Iron Man kouzlo a série skončí třetím dílem
Premiéra filmu Iron Man 2 - Robert Downey jr. s manželkou
Premiéra filmu Iron Man 2 - Robert Downey jr. s manželkou | Foto: Reuters

Praha - Superhrdina Iron Man směřuje do starého železa, naznačil sám jeho představitel Robert Downey Jr. v rozhovoru pro pánský časopis GQ.

Prohlásil, že postava, na jejíž filmy mu smlouva již vypršela, by mohla začít publikum již nudit. Znamením, že by se měl věnovat něčemu jinému, by podle něj mohlo být i nedávné zranění kolena během natáčení třetího Iron Mana.

Robert Downey Jr. ve třetím Iron Manovi
Robert Downey Jr. ve třetím Iron Manovi | Foto: Aktuálně.cz

„Zamyslel jsem se nad tím, jak velká nabídka musí od vašeho kosmického sponzora přijít, než ji přijmete," prohlásil Downey. „V kolika žánrových filmech můžu být? Kolik sequelů k úspěšným sequelům je skutečně zábavných?"

"Pocházím z rodiny velice invenčních scénáristů, režisérů, herců a umělců. Kruh jejich přátel byli lidé, které jsem slyšel hrát poker ve dvě hodiny ráno, což byl nejvíc utěšující aspekt mého dětství. V tom je takové duchovní dědictví, které považuji za zdroj velmi specifického času ve světě zábavy a cítím, že se k tomu vracím," řekl Downey Jr.

Podle jeho názoru je jen otázkou času, kdy získá Oscara, a proto nežárlí, když sleduje své kolegy, jak je přebírají. 

Stejně jako jeho hrdina, Tony Stark, je Robert synem slavného otce, v jeho případě režiséra Roberta Downeyho (A Touch of Greatness). Jeho matkou byla herečka Elsie Ford.

Iron Man 3 vstupuje do českých kin 2. května.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 53 minutami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy