Mimořádná zpráva

Iron Man skončí, prohlásil Robert Downey Jr.

Kultura Kultura
19. 4. 2013 19:16
Podle herce ztratil Iron Man kouzlo a série skončí třetím dílem
Premiéra filmu Iron Man 2 - Robert Downey jr. s manželkou
Premiéra filmu Iron Man 2 - Robert Downey jr. s manželkou | Foto: Reuters

Praha - Superhrdina Iron Man směřuje do starého železa, naznačil sám jeho představitel Robert Downey Jr. v rozhovoru pro pánský časopis GQ.

Prohlásil, že postava, na jejíž filmy mu smlouva již vypršela, by mohla začít publikum již nudit. Znamením, že by se měl věnovat něčemu jinému, by podle něj mohlo být i nedávné zranění kolena během natáčení třetího Iron Mana.

Robert Downey Jr. ve třetím Iron Manovi
Robert Downey Jr. ve třetím Iron Manovi | Foto: Aktuálně.cz

„Zamyslel jsem se nad tím, jak velká nabídka musí od vašeho kosmického sponzora přijít, než ji přijmete," prohlásil Downey. „V kolika žánrových filmech můžu být? Kolik sequelů k úspěšným sequelům je skutečně zábavných?"

"Pocházím z rodiny velice invenčních scénáristů, režisérů, herců a umělců. Kruh jejich přátel byli lidé, které jsem slyšel hrát poker ve dvě hodiny ráno, což byl nejvíc utěšující aspekt mého dětství. V tom je takové duchovní dědictví, které považuji za zdroj velmi specifického času ve světě zábavy a cítím, že se k tomu vracím," řekl Downey Jr.

Podle jeho názoru je jen otázkou času, kdy získá Oscara, a proto nežárlí, když sleduje své kolegy, jak je přebírají. 

Stejně jako jeho hrdina, Tony Stark, je Robert synem slavného otce, v jeho případě režiséra Roberta Downeyho (A Touch of Greatness). Jeho matkou byla herečka Elsie Ford.

Iron Man 3 vstupuje do českých kin 2. května.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

Další zprávy