Oscaři 2014 ustoupí olympiádě, uvede je Timberlake

Kultura Kultura
28. 3. 2013 7:58
Filmová akademie posunula termín ceremoniálu na 2. března 2014
Ang Lee, nejlepší režisér Oscarů 2013
Ang Lee, nejlepší režisér Oscarů 2013 | Foto: Reuters

Praha - Příští rok se závěrečný ceremoniál Oscarů uskuteční až 2. března. Důvodem posunu jsou zimní olympijské hry v ruském Soči pořádané od 7. do 23. února.

Filmová akademie si očividně nepřeje konkurenci dvou divácky lukrativních pořadů. Ceremoniál v roce 2015 má opět standardní datum - 22. února.

Jennifer Lawrence odchází ze scény, při příchodu asi trémou zakopla a upadla.
Jennifer Lawrence odchází ze scény, při příchodu asi trémou zakopla a upadla. | Foto: Reuters

Podobně zareagovali organizátoři nezávislých hereckých cen Screen Actors Award, jež jsou tradičně udíleny poslední neděli v lednu, ale tentokrát se tak stane již v sobotu 18. ledna. Sdružení amerických režisérů odmění filmaře 25. ledna.      

Jon Weisman ze serveru Variety vyzdvihl význam posunutého termínu pro prodloužené hlasování o cenách. Omezený čas k hlasování o filmových hitech byl tento rok silně kritizován.

Podle odhadů budou Zlaté glóby v roce 2014 nejspíš uděleny 12. ledna a Grammy o čtrnáct dní později.   

Podle neověřených zpráv amerického bulvárního časopisu by mohl letošního moderátora předávání cen Setha MacFarlana příští rok nahradit herec a zpěvák Justin Timberlake.

„Oscaroví šéfové již jednají s panem SexyBackem," prohlásil neznámý zdroj. „Získat Justina by pro Oscary bylo teď velký terno. Už o něm kdysi uvažovali, ale vždycky si nakonec řekli, že je moc mladej a málo ostřílenej. Nyní je na to horkej kandidát, protože ukázal, že umí zpívat, tancovat, moderovat a improvizovat na místě."

Akademie zatím zprávy nekomentovala. Stejně tak se zatím nevyjádřila česká akademie, které ta americká zabrala její tradiční termín pro předávání Českých lvů...

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Biden bude podporovat vzájemně dojednané dvoustátní řešení izraelsko-palestinského konfliktu, řekl úřadující vyslanec USA při OSN

Zdroj: ČTK
Další zprávy