Disney chystá nové Hvězdné války každé léto

Kultura Kultura
19. 4. 2013 10:12
Spin-offy začnou po Epizodě VII, další budou následovat mezi hlavními filmy
Mistr Yoda
Mistr Yoda | Foto: Aktuálně.cz

 Praha - Studio Disney nedávno nejenže potvrdilo datum sedmého dílu ságy Star Wars na léto 2015, ale zároveň prohlásilo, že hodlá každý další rok přinést dobrodružství z předaleké galaxie.

Bude tedy pokračovat v podobné strategii jako v případě marvelovských superhrdinů. Společnost a jí vlastněný Lucasfilm to oznámily na CinemaConu v Las Vegas.

Roku 2016 tak ukrátí fanouškům čekání na Epizodu VIII první ze slíbených spin-offů a vedlejší řada bude i nadále střídána s hlavní ságou. V minulosti došlo na úvahy o samostatných snímcích věnovaným populárním postavám ságy jako například Hanu Solovi, Bobu Fettovi, mistru Yodovi  nebo film o rytířích Jedi ve stylu Sedmi samurajů.

Přesný počet chystaných filmů zatím není znám. Příprava spin-offů byla potvrzena v letošním únoru. 

 

 

Právě se děje

před 29 minutami

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy