Mimořádná zpráva

Diváky českých kin nejvíc lákají Šmoulouvé a Elysium

Kultura ČTK Kultura, ČTK
3. 9. 2013 15:08
Animované postavičky se vrátily do čela tabulky návštěvnosti kin
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pokračování amerického animovaného filmu Šmoulové se vrátilo do čela žebříčku nejnavštěvovanějších titulů českých kin. O víkendu je zhlédlo 26 898 diváků, kteří v pokladnách nechali 3,7 milionu korun.

Druhé místo obsadila podle informací Unie filmových distributorů americká sci-fi Elysium odehrávající se v daleké budoucnosti.

Třetí skočil další animovaný snímek Letadla a za ním komedie Millerovi na tripu.

Americkou hegemonii na prvních dvaceti místech žebříčku návštěvnosti narušily jen dva domácí snímky, a to na pátém a šestém místě. Především Hřebejkovy a Jarchovského Líbánky, které na karlovarském festivalu dostaly cenu za režii, a tragikomedie Alice Nellis nazvaná Revival.

Líbánky přilákaly o víkendu před filmová plátna 11 242 diváků, hudebně laděný Revival zhruba polovinu tohoto počtu. Celkem má na kontě na 190 tisíc lidí a tržby ve výši 24,6 milionu korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kam do kina?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 1 hodinou

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy