Diváky českých kin nejvíc lákají Šmoulouvé a Elysium

Kultura ČTK Kultura, ČTK
3. 9. 2013 15:08
Animované postavičky se vrátily do čela tabulky návštěvnosti kin
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Pokračování amerického animovaného filmu Šmoulové se vrátilo do čela žebříčku nejnavštěvovanějších titulů českých kin. O víkendu je zhlédlo 26 898 diváků, kteří v pokladnách nechali 3,7 milionu korun.

Druhé místo obsadila podle informací Unie filmových distributorů americká sci-fi Elysium odehrávající se v daleké budoucnosti.

Třetí skočil další animovaný snímek Letadla a za ním komedie Millerovi na tripu.

Americkou hegemonii na prvních dvaceti místech žebříčku návštěvnosti narušily jen dva domácí snímky, a to na pátém a šestém místě. Především Hřebejkovy a Jarchovského Líbánky, které na karlovarském festivalu dostaly cenu za režii, a tragikomedie Alice Nellis nazvaná Revival.

Líbánky přilákaly o víkendu před filmová plátna 11 242 diváků, hudebně laděný Revival zhruba polovinu tohoto počtu. Celkem má na kontě na 190 tisíc lidí a tržby ve výši 24,6 milionu korun.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kam do kina?

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy