Britská písničkářka Katie Melua má pražskou premiéru

Kultura ČTK Kultura, ČTK
7. 11. 2012 11:37
V Kongresovém centru představí úspěšné album Secret Symphony
Katie Melua
Katie Melua | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Osmadvacetiletá britská písničkářka Katie Melua vystoupí poprvé v Praze. Zpěvačka gruzínského původu představí nové album Secret Symphony i skladby, které ji katapultovaly na vrchol světových hitparád ve středu večer v Kongresovém centru.

Melua byla již v pouhých 22 letech vyhlášena nejprodávanější umělkyní ve Velké Británii a její debutové album Call Off The Search se zapsalo mezi 100 nejúspěšnějších desek v britské hudební historii. Dvakrát byla nominována na Brit Awards, těší se respektu kolegů hudebníků i britské královny Alžběty II. a její vystoupení 303 metrů pod mořskou hladinou je zaneseno v Guinessově knize rekordů.

Katie (vlastním jménem Ketevan) Melua se narodila v roce 1984 v Gruzii. V osmi letech se přestěhovala s rodiči do irského Belfastu a odtud ve čtrnácti letech do Londýna. Vítězka pěvecké soutěže Stars Up Their Noses pořádané britskou televizní stanicí ITV podepsala v osmnácti letech nahrávací kontrakt. V roce 2003 debutovala deskou Call Off The Search, která se s bezmála dvěma milióny prodaných nosičů za prvních pět měsíců od vydání prosadila až na vrchol britské hitparády.

Její písně se objevily na řadě filmových soundtracků, například k životopisnému snímku Miss Potter, sama Melua si svůj herecký debut odbyla v epizodní roli v hororu Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze Grindhouse.

Koncert zahájí německo-švýcarské dámské duo Valeska Steiner & Sonja Glass alias Boy.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 17 minutami

Výkonný výbor FAČR kvůli koronaviru znovu odložil valnou hromadu

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR rozhodl o dalším odložení valné hromady, která se měla uskutečnit 18. června v Olomouci. Důvodem jsou přetrvávající opatření proti šíření nového typu koronaviru, která komplikují organizaci. O novém termínu zatím nerozhodl. Původně se měla valná hromada konat 29. května.

Další zprávy