Písničkářku Katie Melua v listopadu čeká česká premiéra

Kultura Kultura
9. 6. 2012 8:58
V Kongresovém centru bude propagovat svou letošní desku
Katie Melua
Katie Melua | Foto: label Dramatico

Praha - Britská písničkářka s gruzínskými kořeny Katie Melua, která se v roce 2006 stala nejprodávanější hudebnicí kontinentu i bez tlačenky velkých nahrávacích společností, premiérově vystoupí v Praze. Teprve osmadvacetiletá zpěvačka se v rámci turné k nedávno vydané desce Secret Symphony zastaví 7. listopadu v Kongresovém centru.

Už debutové album Call Off The Search písničkářku katapultovalo do velkého hudebního světa a takřka dva miliony prodaných nosičů během prvních měsíců ji vyhouply do čela britských prodejních žebříčků. Přitom album vyšlo u malého labelu Dramatico producenta Mikea Batta, kde zpěvačka vydržela dodnes.

Deska se později zapsala i mezi sto historicky neúspěšnějších britských nahrávek a opětovný nárůst jejích prodejů po vydání druhotiny Piece by Piece, jíž se komerčně také mimořádně dařilo, dovedl Meluaovou až k titulu nejprodávanější hudebnice Spojeného království za rok 2006.

Rekordmankou se pak stala i v jiném slova smyslu. Vystoupení na ropné plošině Troll A v Severním moři proběhlo v hloubce 303 metrů pod hladinou, čímž se jako nejhlouběji odehraný koncert zapsal do Guinnessovy knihy rekordů.

Na pražském koncertě ale bude především propagovat svou poslední desku Secret Symphony, na níž se mimo jiné objevuje také několik skladeb se starší datací jako je třeba jazzový standard Nobody Knows You When You're Down and Out zpopularizovaný bluesovou legendou Bessie Smithovou.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

„Tohle album mě představuje jako zpěvačku, vždycky jsem chtěla takové nahrát. Zpívání skladeb jiných autorů mi s hlasem dovoluje jít jinam, než kam se s ním vydala ve svých vlastních písních," komentovala desku Meluaová.

Její vlastní skladby se v minulosti objevily v řadě filmových soundtracků, například k životopisnému snímku Miss Potter. Písničkářka samotná si pak svůj herecký debut odbyla v epizodní roli filmu Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze Grindhouse.

Vstupenky na listopadový koncert jsou k dispozici v distribuční síti Eventim a v prodejnách Bontonland za cenu 990 korun.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA podpořily Hongkong, Peking to označil za vměšování

Americká Sněmovna reprezentantů schválila tři zákony, jimiž podpořila demonstranty v Hongkongu, kteří ve velkoměstě bojují za posílení demokracie.

Přijatá opatření se nelíbí Pekingu, který Washington vyzval, aby se nevměšoval do záležitostí Číny. Hongkongští prodemokratičtí zákonodárci zároveň přerušili výroční proslov Čínou podporované správkyně města Carrie Lamové.

Jeden z návrhů zákona přijatých v úterý dolní komorou amerického Kongresu odsuzuje kroky Číny při řešení situace v Hongkongu. Demonstranti zde už několik měsíců protestují proti plíživému omezování svobod ze strany Pekingu a dožadují se demokratických reforem.

Další zprávy