Česká Sibiř i Moravské Toskánsko. Tipy, kam vyrazit "do světa", až skončí karanténa

mdan mdan
10. 4. 2020 13:54
S cestováním do cizích zemí to v létě moc nevypadá. Pandemie koronaviru omezila životy lidí po celém světě a uzavřela hranice států. Pokud jste se těšili k moři nebo na cizokrajné národní parky, nezoufejte, i v Česku se dají najít místa, která vás přenesou do snových i exoticky vypadajících krajin. Naplánujte si výlet na dobu, až omezení pohybu pomine.

Pandemie koronaviru udělala čáru přes rozpočet celému světu. Lidé se ocitli v izolaci a státy zavřely svoje hranice, aby tak zamezily dalšímu šíření nákazy. Vyhlídky na cestování do zahraničí v následujících měsících nejsou příliš pozitivní, léto se tak zřejmě ponese spíše v duchu tuzemské dovolené. 

Oblíbený výletní server Kudy z nudy, pod správou CzechTourism, dal dohromady nejzajímavější místa v České republice, která se podobají známým zahraničním turistickým cílům. Podívejte se, která z nich to jsou. 

Národní přírodní rezervace Soos
Národní přírodní rezervace Soos | Foto: CzechTourism

Český Yellowstone

Národní přírodní rezervace Soos se nachází zhruba pět kilometrů severovýchodně od Františkových Lázní a je unikátní rozsáhlými rašeliništi, slatiništi a minerálními prameny. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 3 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy