Česká Sibiř i Moravské Toskánsko. Tipy, kam vyrazit "do světa", až skončí karanténa

mdan mdan
10. 4. 2020 13:54
S cestováním do cizích zemí to v létě moc nevypadá. Pandemie koronaviru omezila životy lidí po celém světě a uzavřela hranice států. Pokud jste se těšili k moři nebo na cizokrajné národní parky, nezoufejte, i v Česku se dají najít místa, která vás přenesou do snových i exoticky vypadajících krajin. Naplánujte si výlet na dobu, až omezení pohybu pomine.

Pandemie koronaviru udělala čáru přes rozpočet celému světu. Lidé se ocitli v izolaci a státy zavřely svoje hranice, aby tak zamezily dalšímu šíření nákazy. Vyhlídky na cestování do zahraničí v následujících měsících nejsou příliš pozitivní, léto se tak zřejmě ponese spíše v duchu tuzemské dovolené. 

Oblíbený výletní server Kudy z nudy, pod správou CzechTourism, dal dohromady nejzajímavější místa v České republice, která se podobají známým zahraničním turistickým cílům. Podívejte se, která z nich to jsou. 

Národní přírodní rezervace Soos
Národní přírodní rezervace Soos | Foto: CzechTourism

Český Yellowstone

Národní přírodní rezervace Soos se nachází zhruba pět kilometrů severovýchodně od Františkových Lázní a je unikátní rozsáhlými rašeliništi, slatiništi a minerálními prameny. 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy