reklama
 
 

Kevin Spacey dostal definitivní vyhazov z Netflixu. Končí v Domu z karet, nebude ani film Gore

4. 11. 2017 9:58
Americká filmová společnost Netflix ukončila veškerou spolupráci s hercem Kevinem Spaceym, který čelí obviněním ze sexuálního obtěžování mladých kolegů. Společnost vyrábějící mimo jiné široce sledovaný seriál Dům z karet uvedla, že bude řešit, zda budou další díly této populární série bez představitele hlavní role, nebo zda projekt úplně ukončí. Společnost taky do distribuce neuvede dokončovaný film Gore, ve kterém Spacey hraje titulní postavu spisovatele Gorea Vidala.

New York - "Netflix se nebude podílet na žádné další produkci Domu z karet, jejíž součástí by byl Kevin Spacey," uvedla podle agentury AP v prohlášení internetová videotéka.

Spacey v seriálu, za který získal pětkrát nominaci v herecké kategorii televizních cen Emmy, hraje bezskrupulózního amerického politika Franka Underwooda, který se vypracuje na post prezidenta.

Netflix teď s produkční společností MRC řeší, zda bude možné ve výrobě dalších dílů seriálu pokračovat bez Spaceyho. Současná šestá řada má být vůbec poslední.

Osmapadesátiletý herec, který patří k hollywoodským hvězdám první kategorie, se v posledních dnech stal terčem mnoha obvinění, že v minulosti sexuálně obtěžoval mladé herce a další lidi spojené s hereckou profesí.

Jako první se o něm takto vyjádřil o 12 let mladší americký herec Anthony Rapp, jehož se prý Spacey pokusil svést před třemi desítkami let.

Spacey ve svém prohlášení uvedl, že si na incident kvůli podnapilosti nepamatuje, za údajně nevhodné chování se nicméně kolegovi omluvil.

Zároveň se přiznal ke své homosexuální orientaci, což popudilo některé zástupce gay komunity, podle nichž se takto snažil odpoutat pozornost od obvinění.

Po Rappovi o své nepříjemné zkušenosti se Spaceym hovořili další herci či někdejší zaměstnanci londýnského divadla Old Vic.

Podle stanice CNN si na jeho nepřípustné chování stěžovala i skupina lidí spojených se zmíněným seriálem Netflixu.

Společnost Netflix rovněž oznámila, že nehodlá uvést do distribuce v současnosti dokončovaný film Gore, v němž Spacey hraje titulní postavu spisovatele Gorea Vidala.

Vyjádření Spaceyho se podle agentury Reuters nepodařilo získat, neboť s hercem přerušil spolupráci jeho dosavadní mediální zástupce.

Kevin Spacey na Floridě | Video: YouTube.com

autor: ČTK | 4. 11. 2017 9:58

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama