Karel Gott má akutní zápal plic, ruší koncert na festivalu Benátská!

Foto: Lukáš Bíba
Magazín ČTK Magazín, ČTK
24. 7. 2019 16:08
Zpěvák měl ve čtvrtek 25. července odehrát narozeninový koncert na hudebním festivalu v Liberci, kvůli náhlým zdravotním komplikacím ale musel vystoupení zrušit.

Gott měl ve čtvrtek večer zazpívat v rámci tradičního Večírku pro nedočkavé, mělo to být jeho poslední letošní veřejné vystoupení. Na festivalu Benátská! chtěl oslavit své 80. narozeniny, které měl 14. července.

"Díky němu čekáme velkou návštěvnost srovnatelnou s pátkem či sobotou," uvedl ředitel festivalu Pavel Mikez. Pořadatelé letos předpovídají, že na akci dorazí více než 40 tisíc lidí. 

Gottovo jubileum měl původně doprovázet narozeninový koncert v pražské O2 areně. Zpěvák ho však před časem zrušil, jeho mluvčí Aneta Stolzová to zdůvodnila Gottovou oslabenou imunitou. Zpěvákovy kulatiny ale bude doprovázet autobiografická kniha, která vyjde do konce roku.

Zatím posledním Gottovým albem je loňská deska Ta pravá, která je mixem popové klasiky a standardů, které chtěl natočit už dříve. Jedinou českou skladbu na ni napsal Marek Ztracený.

U příležitosti zpěvákových osmdesátin pak letos vyšly dvě velké kolekce jeho písní, které mapují bezmála šest dekád jeho kariéry.

Připomeňte si život Karla Gotta ve speciálu Aktuálně.cz:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy