Karel Gott má akutní zápal plic, ruší koncert na festivalu Benátská!

Podívejte se, jak probíhal Gottův loňský koncert v O2 areně.
Foto: Lukáš Bíba
Magazín ČTK Magazín, ČTK
24. 7. 2019 16:08
Zpěvák měl ve čtvrtek 25. července odehrát narozeninový koncert na hudebním festivalu v Liberci, kvůli náhlým zdravotním komplikacím ale musel vystoupení zrušit.

Gott měl ve čtvrtek večer zazpívat v rámci tradičního Večírku pro nedočkavé, mělo to být jeho poslední letošní veřejné vystoupení. Na festivalu Benátská! chtěl oslavit své 80. narozeniny, které měl 14. července.

"Díky němu čekáme velkou návštěvnost srovnatelnou s pátkem či sobotou," uvedl ředitel festivalu Pavel Mikez. Pořadatelé letos předpovídají, že na akci dorazí více než 40 tisíc lidí. 

Gottovo jubileum měl původně doprovázet narozeninový koncert v pražské O2 areně. Zpěvák ho však před časem zrušil, jeho mluvčí Aneta Stolzová to zdůvodnila Gottovou oslabenou imunitou. Zpěvákovy kulatiny ale bude doprovázet autobiografická kniha, která vyjde do konce roku.

Zatím posledním Gottovým albem je loňská deska Ta pravá, která je mixem popové klasiky a standardů, které chtěl natočit už dříve. Jedinou českou skladbu na ni napsal Marek Ztracený.

U příležitosti zpěvákových osmdesátin pak letos vyšly dvě velké kolekce jeho písní, které mapují bezmála šest dekád jeho kariéry.

Připomeňte si život Karla Gotta ve speciálu Aktuálně.cz:

 

Právě se děje

před 8 minutami

Zastavení stíhání Štrougala a Vajnara za střílení na hranicích je pravomocné

Zastavení stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, které se týkalo používání střelných zbraní na československých hranicích, je pravomocné. Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze, které se ztotožnilo se závěrem znalců, že bývalý předseda vlády i exministr vnitra trpí duševní chorobou, jež jim znemožňuje chápat smysl trestního řízení. O posunu v úterý informoval právní zástupce poškozených Lubomír Müller, informaci následně potvrdil mluvčí zastupitelství Aleš Cimbala.

Štrougalovi je 96 let a Vajnarovi 90. Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil jejich stíhání v listopadu 2019. Mužům kladl za vinu zneužití pravomoci, za což jim hrozilo dva až deset let vězení. Úřad obvinil také někdejšího generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, který ale následně ve věku 97 let zemřel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy