Pokud zapomeneme na pivo, teroristé vyhráli. Britové se snaží čelit útokům i s humorem

Magazín Magazín
5. 6. 2017 9:40
Londýn se v sobotu večer stal terčem dalšího teroristického útoku při němž zahynulo sedm lidí. Britové se těžké časy snaží přečkat také se svým typickým černým humorem. Na Twitteru se objevila fotka muže, jenž opouští místo teroristického útoku opatrně, aby nerozlil kelímek s pivem. A sociální síť zaplavily komentáře s tím, že takto utíká pravý Londýňan.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Britové zažili o víkendu již třetí teroristický útok během tří měsíců. Útočníci v Londýně zabili sedm lidí a další desítky zranili. Británie truchlí. Ale stejně jako ostatní města, která útok zažila, se Londýňané snaží ukázat, že ani s přibývajícími teroristickými útoky nehodlají měnit svůj životní styl.

V neděli se tak na internetu objevila fotka muže, který při útěku do bezpečí drží v ruce stále kelímek piva.

Fotku sdílel na Twitteru Američan Howard Mannella s komentářem: "Lidé utíkají z London Bridge, ale chlapík napravo nevylil ani kapku. Bůh žehnej Britům!"

Politický stratég Lynton Crosby napsal k fotce, že lidé utíkají před teroristickým útokem jako Londýňané.

Britský deník Mirror uvedl, že Britové se snaží přečkat těžké časy svým typickým černým humorem. A tak uživatelé na Twitteru postupně přidávali své komentáře k muži s pivem v ruce.

Podle některých nechtěl o své pivo přijít, protože londýnské ceny jsou pěkně vysoké. Jiní dodali, že cena za pintu piva kolem London Bridge vyjde na 5,50 liber, tedy zhruba 165 korun.

Uživatelka Blonde Badger podotkla, že jakmile zapomenou Britové na pivo, teroristé vyhráli.

Někteří uživatelé ale také upozornili na to, že není vhodné dělat si legrácky, když během útoků zahynuli lidé.

Na to vtipálci odpověděli, že právě britský břitký humor jim pomáhá těžké chvíle překonávat.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy