Pokud zapomeneme na pivo, teroristé vyhráli. Britové se snaží čelit útokům i s humorem

Magazín Magazín
5. 6. 2017 9:40
Londýn se v sobotu večer stal terčem dalšího teroristického útoku při němž zahynulo sedm lidí. Britové se těžké časy snaží přečkat také se svým typickým černým humorem. Na Twitteru se objevila fotka muže, jenž opouští místo teroristického útoku opatrně, aby nerozlil kelímek s pivem. A sociální síť zaplavily komentáře s tím, že takto utíká pravý Londýňan.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Britové zažili o víkendu již třetí teroristický útok během tří měsíců. Útočníci v Londýně zabili sedm lidí a další desítky zranili. Británie truchlí. Ale stejně jako ostatní města, která útok zažila, se Londýňané snaží ukázat, že ani s přibývajícími teroristickými útoky nehodlají měnit svůj životní styl.

V neděli se tak na internetu objevila fotka muže, který při útěku do bezpečí drží v ruce stále kelímek piva.

Fotku sdílel na Twitteru Američan Howard Mannella s komentářem: "Lidé utíkají z London Bridge, ale chlapík napravo nevylil ani kapku. Bůh žehnej Britům!"

Politický stratég Lynton Crosby napsal k fotce, že lidé utíkají před teroristickým útokem jako Londýňané.

Britský deník Mirror uvedl, že Britové se snaží přečkat těžké časy svým typickým černým humorem. A tak uživatelé na Twitteru postupně přidávali své komentáře k muži s pivem v ruce.

Podle některých nechtěl o své pivo přijít, protože londýnské ceny jsou pěkně vysoké. Jiní dodali, že cena za pintu piva kolem London Bridge vyjde na 5,50 liber, tedy zhruba 165 korun.

Uživatelka Blonde Badger podotkla, že jakmile zapomenou Britové na pivo, teroristé vyhráli.

Někteří uživatelé ale také upozornili na to, že není vhodné dělat si legrácky, když během útoků zahynuli lidé.

Na to vtipálci odpověděli, že právě britský břitký humor jim pomáhá těžké chvíle překonávat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane, bude náměstkem svého nástupce Havlíčka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působil na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Bouře Gloria si ve Španělsku vyžádala již 13 obětí

Už třináct obětí si vyžádala bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko. Čtyři další lidé se pohřešují, informoval dnes server listu El País. Bouřka způsobila také značné materiální škody. Kvůli pomoci postiženým regionům se v pátek mimořádně sejde španělská vláda. Hladiny řek vytrvalý déšť zvýšil také na jihozápadě Francie.

Nejvíce obětí si bouře je ve Valencii, kde zahynulo pět lidí. Čtyři mrtvé hlásí Katalánsko, dva Andalusie a po jednom regiony Kastilie-León a Asturie.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli pádu osoby do kolejiště nejezdí metro na části linky B

Mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B nejezdí metro, kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou nepřežil. Lidé v daném úseku místo metra museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté. Očekává se, že provoz bude obnoven kolem 22:00, uvedl večer na webu pražský dopravní podnik.

Metro jezdí bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B je provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje. "Mezi Smíchovem a Karlínem doporučujeme použít též alternativní spojení linkami 10 a 16 s přestupem na metro C v zastávce I.P.Pavlova," uvedl dopravní podnik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy