reklama
 
 

Syrový a krásný život v Tibetu. Jaroslav Havlík ho zachytil na černobílých fotkách

16. 3. 2019 19:56
Fotograf Jaroslav Havlík při svých toulkách po Nepálu a Tibetu nespěchá, stává se součástí životního rytmu tamních obyvatel. Oni se s ním na oplátku dělí o všední i sváteční chvíle, radosti, smutky, vášně i tíži života. Jeho snímky můžete až do 26. dubna vidět v kavárně Národní technické knihovny v Praze.

Podle slov kurátorky Zuzany Ondomišiové je Jaroslav Havlík poutníkem života, který se vrací k základním tématům lidského bytí - kdo jsme, kam jdeme, jak žít a zemřít, co má v lidském životě smysl.

Na svých toulkách po asijských zemích se setkává s jejich obyvateli v každodenních situacích jejich životů. Fotografuje především Nepál a Tibet. Nechce nic přikrášlovat - ani skutečnost, ani její fotografický obraz.

Jaroslav Havlík (67) se fotografii se věnuje od mládí. Fotí na film, snímky zpracovává klasickou chemickou cestou. Jeho fotografie jsou černobílé, což podle kurátorky jen podtrhuje syrovost zaznamenávané reality.

Havlík v době komunistického režimu emigroval do Německa, po sametové revoluci se vrátil a nyní žije na jihu Čech poblíž Jindřichova Hradce ve vesnici Člunek. Je v důchodu a věnuje se cestování a fotografování. 

O výstavě

 • Název: Jaroslav Havlík - Lidé Nepálu a Tibetu
 • Termín: výstava potrvá do 26. dubna
 • Místo: Cafe Prostoru_, Technická 6, Praha 6

autor: Foto | 16. 3. 2019 19:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama