Influencer hledá asistenta. Inzerát s bizarními požadavky i nízkým platem baví lidi

Magazín Magazín
4. 8. 2020 10:16
Americká celebrita, kterou na sociálních sítích sleduje přes 10 milionů lidí, vypsala netradiční inzerát, kterým se teď baví lidé na Twitteru. Hledá v něm nadšence na poloviční úvazek, který bude k dispozici ve dne i noci, bude vlastnit auto, umět vařit, uklízet, držet emoce na uzdě a nesmí mu stoupnout sláva do hlavy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Na práci, ve které se budoucí asistent nejmenovaného influencera z Ameriky v podstatě vzdává veškerého osobního života a zůstává neustále k dispozici na telefonu, upozornil redaktor deníku New York Times a na Twitter umístil jeho původní znění.

"Ideální kandidát musí zvládnout různorodé aktivity - plánování schůzek, pobyt na pozemku influencera osm hodin denně, uklízení, vaření, komunikaci s producenty, fotografy, kameramany i kamarády celebrity," zní některé z mnoha požadavků.

Tím dalším je třeba fakt, že asistent nemá nárok na téměř žádnou dovolenou, musí být pořád k ruce slavné osobnosti a dostane za to finanční odměnu 25-30 dolarů na hodinu, což je v přepočtu asi 550-670 korun.

Inzerát tají jméno celebrity, která poptává osobního asistenta, ale zmiňuje, že jde o youtubera s bydlištěm v Los Angeles, který má přes 10 milionů sledujících. Lidé proto začali spekulovat, že by se mohlo jednat o Logana Paula, Kylie Jennerovou nebo Kloe Kardashianovou.

Uživatele na sociálních sítích pobavilo, že se v podstatě jedná o tři různé práce v jedné a že není v lidských silách takové zaměstnání vykonávat. "Žádné peníze nestojí za to, že na vás bude pořád někdo řvát a vy budete muset zůstat zticha," poukazuje další z diskutujících na jeden z požadavků nabídky práce, kdy asistent musí mít doslova železné nervy.

Mohlo by vás zajímat: Jsme pokusná generace, říká youtuber Kovy

Obavy rodičů jsou oprávněné, dřív dětský obsah procházel kontrolou, dnes tomu tak být nemusí, říká youtuber a moderátor Karel "Kovy" Kovář. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy