Ruská influencerka slavila narozeniny. Do bazénu naházeli suchý led, lidé se udusili

Magazín Magazín
2. 3. 2020 14:12
Tři lidé zemřeli na oslavě 29. narozenin ruské influencerky Jekatěriny Didenkové, když si chtěli ochladit bazén suchým ledem a vytvořit v něm kouřovou clonu. Nadýchali se ale výparů a udusili se. Všechny oběti jsou údajně ve věku kolem 30 let, mezi mrtvými je i manžel Didenkové.
Suchý led (ilustrační foto).
Suchý led (ilustrační foto). | Foto: Shutterstock

Oslavenci si na narozeninovém večírku ruské influencerky poblíž Moskvy dali saunu a poté se chtěli ochladit v bazénu. Když si ale postěžovali, že voda je příliš teplá, rozhodli se ji zchladit pomocí suchého ledu, jehož 25 kilogramů si předtím objednali, píše zpravodajský web BBC. Manžel, který je jednou z obětí, chtěl údajně také vytvořit kouř nad vodou a dodat party na atmosféře.

Suchý led je pevná forma oxidu uhličitého, a pokud se rozpouští v místech bez řádného odvětrávání, jsou jeho výpary zdraví nebezpečné. To se podle prvních zpráv stalo osudným trojici lidí, kteří ztratili vědomí a udusili se.

Žena o tragédii informovala ve videu na sociálních sítích, na kterém vypadala otřeseně, a později skončila na jednotce intenzivní péče, informuje BBC.

Didenkovou na Instagramu sleduje milion a půl lidí, na sociálních sítích často zveřejňuje tipy, jak ušetřit peníze na farmaceutických produktech. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy