Ruská influencerka slavila narozeniny. Do bazénu naházeli suchý led, lidé se udusili

Magazín Magazín
2. 3. 2020 14:12
Tři lidé zemřeli na oslavě 29. narozenin ruské influencerky Jekatěriny Didenkové, když si chtěli ochladit bazén suchým ledem a vytvořit v něm kouřovou clonu. Nadýchali se ale výparů a udusili se. Všechny oběti jsou údajně ve věku kolem 30 let, mezi mrtvými je i manžel Didenkové.
Suchý led (ilustrační foto).
Suchý led (ilustrační foto). | Foto: Shutterstock

Oslavenci si na narozeninovém večírku ruské influencerky poblíž Moskvy dali saunu a poté se chtěli ochladit v bazénu. Když si ale postěžovali, že voda je příliš teplá, rozhodli se ji zchladit pomocí suchého ledu, jehož 25 kilogramů si předtím objednali, píše zpravodajský web BBC. Manžel, který je jednou z obětí, chtěl údajně také vytvořit kouř nad vodou a dodat party na atmosféře.

Suchý led je pevná forma oxidu uhličitého, a pokud se rozpouští v místech bez řádného odvětrávání, jsou jeho výpary zdraví nebezpečné. To se podle prvních zpráv stalo osudným trojici lidí, kteří ztratili vědomí a udusili se.

Žena o tragédii informovala ve videu na sociálních sítích, na kterém vypadala otřeseně, a později skončila na jednotce intenzivní péče, informuje BBC.

Didenkovou na Instagramu sleduje milion a půl lidí, na sociálních sítích často zveřejňuje tipy, jak ušetřit peníze na farmaceutických produktech. 

 

Právě se děje

Další zprávy