Ideální auto do pandemie. Kancelář v dodávce udělá z lesa i vyhlídky pracovní místo

Japonská automobilka Nissan představila ideální auto pro všechny, kterým se home office již zajídá. Díky speciálně upravenému obytnému vozu budou jeho majitelé moct pracovat takřka odkudkoliv.
Ideální auto do pandemie. Kancelář v dodávce udělá z lesa i vyhlídky pracovní místo | Video: Nissan

Covid-19 proměnil téměř každý aspekt lidského života včetně práce z domova. Japonská značka Nissan proto hodlá novým karavanem oslovit všechny pracovníky na home officu, kteří by rádi vyměnili domácí kancelář za něco exotičtějšího, třeba les či vyhlídku. 

Mobilní kancelář na čtyřech kolech je přepracovaný model NV350 Caravan z roku 2012. Je vybavená speciální židlí od předního prodejce kancelářského nábytku Herman Miller a nabízí uvnitř dostatečný prostor pro práci na počítači. K dispozici je rovněž antibakteriální UV lampa vhodná k dezinfekci předmětů osobní potřeby.

Pokud dáváte přednost práci na čerstvém vzduchu, lze pracovní plošinu vysunout z kufru ven. Střecha vozu pak poslouží i jako relaxační prostor pro odpočinek pod slunečníkem.

Nissan Office Pod Concept
Nissan Office Pod Concept | Foto: Nissan

"Pandemie výrazně urychlila trend práce z domova, ale řada lidí tím pádem teď musí doma řešit zase jiné problémy," cituje zpravodajský web CNN tiskové materiály automobilky. "Nissan chce pomoct lidem tyto problémy vyřešit tím, že jim nabídne možnost vybrat si, kde a jak budou pracovat."

Nissan vytvořil pojízdnou kancelář pro prezentaci na veletrhu v Tokiu a představil ji kvůli pandemii koronaviru pouze on-line. Cena začíná v přepočtu na necelém půl milionu korun. Automobilka zatím neplánuje sériovou výrobu, ale uvažuje, že nabídne k prodeji díly, z nichž si zájemci mohou složit kancelář v dodávce podle libosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Irving dovedl basketbalisty Brooklynu k výhře nad New Orleans

Basketbalisté Brooklynu zvítězili na hřišti New Orleans Pelicans 134:129. Oslabené Nets v koncovce podržel Kyrie Irving osmi body v poslední minutě. Brooklyn je tak o jedinou prohru druhý ve Východní konferenci NBA za Philadelphií. Zazářil také Paul George, který zařídil Los Angeles Clippers výhru 113:112 nad Portlandem, přičemž sám v poslední minutě smazal pětibodovou ztrátu.

Výsledky NBA:

Atlanta - Orlando 112:96, New Orleans - Brooklyn 129:134, New York - Charlotte 109:97, Portland - LA Clippers 112:113, Sacramento - Minnesota 120:134.

Další zprávy