Proleťte se nad Vltavou. Nejlepší letecké snímky od pramenů až k soutoku s Labem

Projděte si řeku Vltavu z výšky od pramenů až po soutok s Labem.
Chalupská slať u Borových Lad na Šumavě leží kousek od Vltavy.
Meandry Vltavy před Lipnem.
Pohled opačným směrem. V popředí Mánesův most, následuje Karlův, most Legií, Jiráskův a Palackého. Fotografováno z Letné.
Zámek Hluboká nad Vltavou.
Foto: Tomáš Vocelka
Foto
Aktualizováno 13. 8. 2020 13:18
Jak se mění řeka Vltava od pramenů na Šumavě až po soutok s Labem u Mělníka? Ukazují to snímky z letecké expedice, která v létě 2018 sledovala tok řeky tak spjaté s českou státností. Společně s pilotem Jiřím Prušou z Flying Revue jsme Vltavu nafotografovali ve třech etapách. Tady je výběr snímků, který ukazuje celou řeku najednou.

Spousta Čechů letos dovolenou neplánovaně strávila v tuzemsku a na sociálních sítích se v hojné míře objevují snímky z různých míst s nadšenými popisky, jak je Česká republika krásná. 

A co teprve při pohledu z výšky! Před dvěma roky se fotoreportér Tomáš Vocelka z Aktuálně.cz s pilotem Jiřím Prušou z magazínu Flying-Revue rozhodli nafotit z výšky nejdelší českou řeku Vltavu. 

Projekt rozdělili do tří galerií. První byla z horního toku Vltavy, druhá mapovala řeku od Orlíku po Prahu a třetí pak úsek od Prahy po Mělník. 

V této galerii přinášíme celou řeku najednou. Třeba vás nádherné snímky inspirují k prázdninovému výletu do míst, kde jste ještě nebyli.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy