Proleťte se nad Vltavou. Nejlepší letecké snímky od pramenů až k soutoku s Labem

Foto: Tomáš Vocelka
Foto
15. 10. 2018 7:00
Jak se mění řeka Vltava od pramenů na Šumavě až po soutok s Labem u Mělníka? Ukazují to snímky z letecké expedice, která sledovala tok řeky tak spjaté s českou státností. Společně s pilotem Jiřím Prušou z Flying Revue jsme Vltavu nafotografovali ve třech etapách. Nyní přinášíme výběr snímků, který ukazuje celou řeku najednou.

O výstavě

Báječný svět létání

V Křížové chodbě pražského Karolina až do 21. října probíhá výstava leteckých fotografií z expedic pilota Jiřího Pruši z časopisu Flying Revue a Tomáše Vocelky z Aktuálně.cz. Uvidíte tam i část snímků z projektu Vltava z výšky, který vznikl ve spolupráci Flying Revue a Aktuálně.cz.

Jednotlivé galerie, zobrazující horní tok Vltavy, část od Orlíku po Prahu a úsek od Prahy po Mělník, jste již mohli na Aktuálně.cz vidět. Rozhodli jsme se při příležitosti výstavy zpracovat výběr snímků, díky kterému se s námi můžete "proletět" nad Vltavou od pramenů až po soutok.

Na výstavě Báječný svět létání v Karolinu můžete vidět kromě zhruba dvaceti vybraných leteckých fotografií z Česka i více než sto snímků Jiřího Pruši z leteckých expedic po celém světě. Mimo jiné na nich najdete i takové unikáty, jako jsou dva obří dopravní boeingy, které si kdysi schoval v africké poušti irácký diktátor Saddám Husajn.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy