Proleťte se nad Vltavou. Nejlepší letecké snímky od pramenů až k soutoku s Labem

V galerii najdete snímky, které vznikly v rámci projektu Vltava z výšky. Některé snímky najdete i na právě probíhající výstavě Báječný svět létání v pražském Karolinu.
Chalupská slať u Borových Lad na Šumavě leží kousek od Vltavy.
Meandry Vltavy před Lipnem.
Pohled opačným směrem. V popředí Mánesův most, následuje Karlův, most Legií, Jiráskův a Palackého. Fotografováno z Letné.
Zámek Hluboká nad Vltavou.
Foto: Tomáš Vocelka
Foto
15. 10. 2018 7:00
Jak se mění řeka Vltava od pramenů na Šumavě až po soutok s Labem u Mělníka? Ukazují to snímky z letecké expedice, která sledovala tok řeky tak spjaté s českou státností. Společně s pilotem Jiřím Prušou z Flying Revue jsme Vltavu nafotografovali ve třech etapách. Nyní přinášíme výběr snímků, který ukazuje celou řeku najednou.

O výstavě

Báječný svět létání

V Křížové chodbě pražského Karolina až do 21. října probíhá výstava leteckých fotografií z expedic pilota Jiřího Pruši z časopisu Flying Revue a Tomáše Vocelky z Aktuálně.cz. Uvidíte tam i část snímků z projektu Vltava z výšky, který vznikl ve spolupráci Flying Revue a Aktuálně.cz.

Jednotlivé galerie, zobrazující horní tok Vltavy, část od Orlíku po Prahu a úsek od Prahy po Mělník, jste již mohli na Aktuálně.cz vidět. Rozhodli jsme se při příležitosti výstavy zpracovat výběr snímků, díky kterému se s námi můžete "proletět" nad Vltavou od pramenů až po soutok.

Na výstavě Báječný svět létání v Karolinu můžete vidět kromě zhruba dvaceti vybraných leteckých fotografií z Česka i více než sto snímků Jiřího Pruši z leteckých expedic po celém světě. Mimo jiné na nich najdete i takové unikáty, jako jsou dva obří dopravní boeingy, které si kdysi schoval v africké poušti irácký diktátor Saddám Husajn.

 

Právě se děje

Další zprávy