Proleťte se nad Vltavou. Nejlepší letecké snímky od pramenů až k soutoku s Labem

Projděte si řeku Vltavu z výšky od pramenů až po soutok s Labem.
Chalupská slať u Borových Lad na Šumavě leží kousek od Vltavy.
Meandry Vltavy před Lipnem.
Pohled opačným směrem. V popředí Mánesův most, následuje Karlův, most Legií, Jiráskův a Palackého. Fotografováno z Letné.
Zámek Hluboká nad Vltavou.
Foto: Tomáš Vocelka
Foto
Aktualizováno 13. 8. 2020 13:18
Jak se mění řeka Vltava od pramenů na Šumavě až po soutok s Labem u Mělníka? Ukazují to snímky z letecké expedice, která v létě 2018 sledovala tok řeky tak spjaté s českou státností. Společně s pilotem Jiřím Prušou z Flying Revue jsme Vltavu nafotografovali ve třech etapách. Tady je výběr snímků, který ukazuje celou řeku najednou.

Spousta Čechů letos dovolenou neplánovaně strávila v tuzemsku a na sociálních sítích se v hojné míře objevují snímky z různých míst s nadšenými popisky, jak je Česká republika krásná. 

A co teprve při pohledu z výšky! Před dvěma roky se fotoreportér Tomáš Vocelka z Aktuálně.cz s pilotem Jiřím Prušou z magazínu Flying-Revue rozhodli nafotit z výšky nejdelší českou řeku Vltavu. 

Projekt rozdělili do tří galerií. První byla z horního toku Vltavy, druhá mapovala řeku od Orlíku po Prahu a třetí pak úsek od Prahy po Mělník. 

V této galerii přinášíme celou řeku najednou. Třeba vás nádherné snímky inspirují k prázdninovému výletu do míst, kde jste ještě nebyli.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy