Proleťte se nad Vltavou. Nejlepší letecké snímky od pramenů až k soutoku s Labem

Projděte si řeku Vltavu z výšky od pramenů až po soutok s Labem.
Chalupská slať u Borových Lad na Šumavě leží kousek od Vltavy.
Meandry Vltavy před Lipnem.
Pohled opačným směrem. V popředí Mánesův most, následuje Karlův, most Legií, Jiráskův a Palackého. Fotografováno z Letné.
Zámek Hluboká nad Vltavou.
Foto: Tomáš Vocelka
Foto
Aktualizováno 13. 8. 2020 13:18
Jak se mění řeka Vltava od pramenů na Šumavě až po soutok s Labem u Mělníka? Ukazují to snímky z letecké expedice, která v létě 2018 sledovala tok řeky tak spjaté s českou státností. Společně s pilotem Jiřím Prušou z Flying Revue jsme Vltavu nafotografovali ve třech etapách. Tady je výběr snímků, který ukazuje celou řeku najednou.

Spousta Čechů letos dovolenou neplánovaně strávila v tuzemsku a na sociálních sítích se v hojné míře objevují snímky z různých míst s nadšenými popisky, jak je Česká republika krásná. 

A co teprve při pohledu z výšky! Před dvěma roky se fotoreportér Tomáš Vocelka z Aktuálně.cz s pilotem Jiřím Prušou z magazínu Flying-Revue rozhodli nafotit z výšky nejdelší českou řeku Vltavu. 

Projekt rozdělili do tří galerií. První byla z horního toku Vltavy, druhá mapovala řeku od Orlíku po Prahu a třetí pak úsek od Prahy po Mělník. 

V této galerii přinášíme celou řeku najednou. Třeba vás nádherné snímky inspirují k prázdninovému výletu do míst, kde jste ještě nebyli.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rozpočet je nyní ve schodku 305 miliard. Je to méně, než se očekávalo

Schodek státního rozpočtu momentálně činí zhruba 305 miliard korun. Hospodaření státu se tak vyvíjí lépe, než se plánovalo. Na tiskové konferenci po jednání se senátory o daňovém balíčku to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Pro letošní rok je schválen rozpočet se schodkem 500 miliard korun.

"Je menší inkaso příjmů, logicky větší výdaje. Ale ten rozpočet se vyvíjí lépe, než byl schválen. Uvidíme, jak dopadne celý rok," řekl premiér.

Ke konci října činil schodek rozpočtu 274 miliard korun. Příjmy rozpočtu ke konci října meziročně klesly o 42,3 miliardy na 1,18 bilionu korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení se snížily meziročně o 61,2 miliardy na 1,02 bilionu korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 212,1 miliardy na 1,45 bilionu korun. Po říjnových výsledcích ekonomové očekávali, že schodek rozpočtu za celý rok bude 400 až 450 miliard korun. Data o vývoji rozpočtu ke konci listopadu zveřejní ministerstvo financí v úterý 1. prosince.

Zdroj: ČTK
Další zprávy