Nejlepší fotky z dronu 2021: Vítězný záběr vznikl uprostřed letícího hejna hus

Nejlepší fotky z dronu 2021: Vítězný záběr vznikl uprostřed letícího hejna hus
Sergej Poletajev (Rusko): Pět set let starý klášter v Moskevské oblasti v Rusku s velkou elektrárnou v pozadí. Vítězný snímek v kategorii Města.
Wujiang Zhu (Čína): Nekonečné moře lásky. Druhé místo v kategorii Svatební fotografie.
Janessa Andersonová (USA): Driftující ledovce. Druhé místo v kategorii Příroda.
Paolo Crocetta (Itálie): Kaleidoskop (skladiště námořních kontejnerů). Druhé místo v kategorii Abstrakce.
Foto: Terje Kolaas, Drone Awards 2021
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 19. 9. 2021 19:30
Úžasné snímky žhnoucího kráteru sopky na Islandu, fotografie pořízené uprostřed hejna letících hus nebo nebývalé svatební záběry z ptačí perspektivy. Světová soutěž Drone Awards 2021 má velice široký tematický rozsah, ale jedno mají všechny oceněné obrázky společné: jsou dokonalou pochoutkou pro oči. Podívejte se v galerii na výběr toho nejlepšího.

Soutěž Drone Awards, určená fotografům, kteří pořizují snímky prostřednictvím dronů, je součástí mezinárodního festivalu vizuálních umění Siena Awards, pořádaného v Itálii. Pořadatelé právě oznámili oceněné fotografy i celkového vítěze ročníku 2021. Tím se stal norský fotograf Terje Kolaas, jehož snímek "Nad námi je už jen nebe" zachycuje hejno hus letící ke hnízdištím na Špicberkách. 

Přehled vítězů v jednotlivých kategoriích najdete v naší fotogalerii. Přidáváme vždy i snímek, který získal druhé místo, a k tomu ještě i několik dalších vybraných záběrů oceněných čestným uznáním. Zcela kompletní přehled všech oceněných fotografií najdete na stránkách soutěže (na adrese droneawards.photo/gallery).

Festival Siena Awards bude letos opět sestávat z řady výstav, workshopů, seminářů a projekcí snímků. Speciálním hostem tohoto ročníku je americký fotožurnalista Steve Winter, který představí retrospektivu svých prací vzniklých pro magazín National Geographic.  

Kromě toho bude na festivalu také výstava dalšího známého fotožurnalisty ověnčeného mnoha světovými cenami - Brenta Stirtona. A samozřejmě zde budou prezentovány také ty nejlepší snímky z fotografických soutěží Siena International Photo Awards a Drone Awards.

Všechny akce a výstavy festivalu v Sieně se odehrají od 23. října do 5. prosince. Otázkou ovšem je, nakolik budou dostupné pro české turisty a milovníky fotografie - všechno závisí na tom, jak bude vypadat podzimní vývoj koronavirové pandemie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy