Tak fotí 30 nejlepších profesionálů letošního roku. Dokázali byste to taky tak?

Tak fotí 30 nejlepších profesionálů letošního roku. Dokázali byste to taky tak?
Kuang-chuej (Čína), finalista v kategorii Architektura & Design.
Laura Pannacková (Spojené království), finalistka v kategorii Portfolio. Symbolické portréty, zachycující niterné pocity a zranitelnost portrétovaných ve světě, který je obklopuje. Ukázka ze série snímků.
Graeme Purdy (Spojené království), finalista v kategorii Zvířata a příroda.
Paloma Rinconová (Španělsko), finalistka v kategorii Zátiší. Série Mexický svátek oslavuje mexické jídlo a tamní tradice rukodělné tvorby. Ukázka ze série snímků.
Foto: Luis Tato, Sony World Photography Awards 2021
Foto
Aktualizováno 29. 11. 2021 10:00
Třicet fotografů, třicet nejrůznějších témat, která odrážejí svět v jeho různorodosti - od náletů kobylek v Africe přes sportující děti, které si léčí válečná traumata, až po krematorium pro zvířata nebo zátiší sestavená z běžných věcí v domácnosti v době lockdownu. Podívejte se na práce autorů, kteří se letos na jaře utkali o ceny v jedné z nejvýznamnějších fotosoutěží světa.

Fotografická soutěž Sony World Photography Awards (Světové fotografické ceny) patří k těm nejvýznamnějším vůbec. Soutěž považovaná za fotografickou obdobu filmových Oscarů odráží směr, kterým se ubírá moderní fotografie, i trendy, které jsou v ní patrné.

Těchto třicet autorů bojovalo o tituly pro vítěze kategorií, ze kterých pak vzešel fotograf roku, ověnčený hlavní cenou Iris d'Or. Výsledky byly vyhlášeny 15. dubna a psali jsme o nich zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, které dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po prvním kole úterní tajné volby neobsazené

Poslanci nezvolili nominanta ANO Karla Havlíčka ani předsedu SPD Tomia Okamuru. Oba postoupili do druhého kola, které následuje. Jeho výsledky budou vyhlášeny ve středu ráno.

Ke zvolení bylo nutných 81 poslaneckých hlasů. Někdejší vicepremiér Havlíček dostal 57 hlasů a Okamura 24 hlasů, oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO). Komise vydala 161 hlasovacích lístků, 11 poslanců svůj hlas neodevzdalo. Volilo tedy 150 poslanců.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Šéfkou Klicperova divadla zůstává na dalších šest let Mikulková

Klicperovo divadlo v Hradci Králové nadále povede dosavadní ředitelka Eva Mikulková. V konkurzu porazila bývalého šéfa pražského Národního divadla Daniela Dvořáka a divadelníka Josefa Jana Kopeckého. Rozhodnutí výběrové komise v úterý schválila správní rada, která Mikulkovou potvrdila ve funkci na dalších šest let.

"Pandemie ze všeho nejvíce nepřeje kultuře a pro divadla a další kulturní instituce je to mimořádně těžká doba, proto je dobře, že tým kolem paní ředitelky bude moci pokračovat," říká náměstkyně hejtmana pro kulturu Martina Berdychová z hnutí Východočeši.

Divadlo mělo před pandemií rozpočet okolo 70 milionů korun, vloni 65 milionů. Financují jej z největší části město Hradec Králové a dále Královéhradecký kraj s ministerstvem kultury. Mikulková jej vede od roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy