Nejlepší cestovatelské fotky roku: Piknik v poušti i rande se žralokem obrovským

Pátý díl seriálu o finalistech jedné z nejprestižnějších světových fotosoutěží. Jejich snímky si můžete prohlédnout v této galerii.
Lu Quanhou (Čína): Konvergence. Finalista v kategorii Cestování.
Jiho Park (Jižní Korea): Přestávka. Finalista v kategorii Cestování.
Poramin Kanyakool (Thajsko): Úžasné ráno v Kapadokii. Finalista v kategorii Cestování.
Siddharth Sachar (Indie): Půlnoc na Lofotech. Finalista v kategorii Cestování.
Foto: Sony World Photography Awards 2019
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
9. 2. 2019 17:11
Jedna z nejprestižnějších světových fotosoutěží Sony World Photography Awards vyhlásila finalisty v kategorii Cestování a jako obvykle se zde objevují jedinečné snímky. Pojďte se podívat - přinášíme další díl seriálu, ve kterém představujeme ty nejlepší fotografie z letošního ročníku soutěže, přirovnávané k fotografickým Oscarům.

V jedné z nejprestižnějších světových soutěží mají svého zástupce i čeští fotografové - konkrétně jde o Martina Stranku, který je nominován v kategorii kreativní fotografie. S jakými snímky se utká o vítězství, jsme informovali v prvním díle seriálu.

Letošní rok byl pro pořadatele soutěže rekordní, přihlášeno bylo 326 tisíc fotografií od autorů ze 196 zemí světa. Vítězové v kategoriích, kde se hodnotí jednotlivé snímky, budou vyhlášeni 26. února.

Kromě toho má soutěž ještě druhou část, zaměřenou na fotoseriály (je označována jako Professional, zatímco soutěž jednotlivých snímků nese název Open). Její finalisté budou oznámeni 26. března, vítězové pak na slavnostním předávání cen 17. dubna.

V rubrice Foto na Aktuálně.cz postupně zveřejníme všechny snímky, které v jednotlivých kategoriích soutěže postoupily do finále. Toto je pátý díl seriálu.

 

Právě se děje

Další zprávy