reklama
 
 

Čech Martin Stranka je ve finále světové soutěže přirovnávané k fotografickým Oscarům

5. 2. 2019 14:03
Český fotograf Martin Stranka se dostal do finále jedné z nejprestižnějších světových soutěží, která je považována za obdobu filmových Oscarů pro fotografy. Jak právě zveřejnili pořadatelé Sony World Photography Awards, Martin Stranka je mezi finalisty v kategorii Open - Creative (kreativní tvorba). V rubrice Foto na Aktuálně.cz postupně představíme finalisty soutěže ve všech kategoriích.

Prestižní soutěž Sony World Photography Awards právě zveřejnila finalisty v kategoriích, v nichž se hodnotí jednotlivé snímky. Porota hodnotila soutěžící v několika fotografických žánrech. V kategorii zaměřené na kreativní fotografickou tvorbu se mezi finalisty dostal i Čech Martin Stranka. Kategorie je zaměřená na fotomontáže, inscenovanou fotografii a často se v ní objevují práce, které jsou na hranici fotografie a počítačové grafiky.

Kromě toho porota hodnotila fotografy ještě v těchto žánrech: architektura, kultura, krajinářská fotografie, pohyb, portrét, zátiší, street fotografie, cestování a příroda. Přehled jejich finalistů přineseme v následujících dnech v rubrice Foto.

Letošní rok byl pro pořadatele soutěže rekordní, přihlášeno bylo 326 tisíc fotografií od autorů ze 196 zemí světa. Vítězové v kategoriích, kde se hodnotí jednotlivé snímky, budou vyhlášeni 26. února.

Kromě toho má soutěž ještě druhou část, zaměřenou na fotoseriály (je označována jako Professional, zatímco soutěž jednotlivých snímků nese název Open). Její finalisté budou oznámeni 26. března, vítězové pak na slavnostním předávání cen 17. dubna.

Největší počet snímků do soutěže přišel z Velké Británie, Itálie a z USA. Soutěž pořádá World Photography Organisation pod záštitou firmy Sony. Účast v ní samozřejmě není limitovaná použitou technikou, soutěžit mohou všichni fotografové z celého světa.

V rubrice Foto na Aktuálně.cz postupně zveřejníme všechny snímky, které v jednotlivých kategoriích postoupily do finále.

autor: Tomáš Vocelka | 5. 2. 2019 14:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama