Dvanáct nejlepších fotek architektury. Tito fotografové budou bojovat o světový titul

Druhý díl seriálu o finalistech jedné z nejprestižnějších světových fotosoutěží. Jejich snímky si můžete prohlédnout v této galerii.
Connor Henderson (Austrálie): Odraz ve východu na Tokyo Plaza. Finalista v kategorii Open - Architektura.
Daniel Portch (Velká Británie): Na vlně. Finalista v kategorii Open - Architektura.
Jennifer Bin (Kanada): Tangshan. Finalistka v kategorii Open - Architektura.
Christopher Madden (Velká Británie): Vidím světlo I. Finalista v kategorii Open - Architektura.
Foto: Sony World Photography Awards 2019
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
6. 2. 2019 18:00
Mohutná přehradní hráz, východ na náměstí nebo obyčejná cihlová zeď. I takový může být námět nejlepší fotky architektury na světě. Více totiž záleží na tom, jak je motiv vyfotografován, než na motivu samotném. Ukazuje to výběr finalistů v kategorii architektura (jednotlivé snímky) na prestižní světové fotografické soutěži Sony World Photography Awards, přirovnávané k fotografickým Oscarům. V galerii najdete všechny snímky aspirující na vítězství.

V rubrice Foto na Aktuálně.cz postupně představíme všechny snímky nominované na vítězství v kategoriích architektura, kultura, krajinářská fotografie, kreativní tvorba, pohyb, portrét, zátiší, street fotografie, cestování a příroda. 

V jedné z nejprestižnějších světových soutěží mají svého zástupce i čeští fotografové - konkrétně jde o Martina Stranku, který je nominován v kategorii kreativní fotografie. S jakými snímky se utká o vítězství, jsme informovali v prvním díle seriálu.

Letošní rok byl pro pořadatele soutěže rekordní, přihlášeno bylo 326 tisíc fotografií od autorů ze 196 zemí světa. Vítězové v kategoriích, kde se hodnotí jednotlivé snímky, budou vyhlášeni 26. února.

Kromě toho má soutěž ještě druhou část, zaměřenou na fotoseriály (je označována jako Professional, zatímco soutěž jednotlivých snímků nese název Open). Její finalisté budou oznámeni 26. března, vítězové pak na slavnostním předávání cen 17. dubna.

V rubrice Foto na Aktuálně.cz postupně zveřejníme všechny snímky, které v jednotlivých kategoriích postoupily do finále. Toto je druhý díl seriálu.

 

Právě se děje

Další zprávy