Nikon vyhlašuje fotosoutěž, vítězové budou mít fotky v prestižním kalendáři

Vítězné snímky z loňského ročníku soutěže si můžete prohlédnout v galerii.
Vltavský luh – Pavel Ouředník.
Dva světy – Ivan Svatoš.
Moře jižní Moravy – Zdeněk Vošický.
San Marco – Jana Kupčáková.
Foto: Nikon
Foto
12. 9. 2017 6:06
Společnost Nikon pořádá i letos fotografickou soutěž s charitativním posláním "Nikon kalendář - moje srdeční záležitost". Projekt vznikl v roce 2009 a díky svému úspěchu a oblíbenosti se letos dostává již do 9. ročníku. Je určen všem milovníkům fotografování s technikou Nikon, kteří rádi soutěží a touží po prezentaci svých fotografií v kalendáři nebo na výstavě.

Soutěž se letos inspiruje výročím, které si společnost Nikon připomíná - uplynulo totiž 100 let od jejího založení v roce 1917. Od výroby optických přístrojů, jako jsou mikroskopy, dálkoměry, přes výzkum a výrobu vlastních optických skel došla společnost v roce 1948 k výrobě prvního fotoaparátu Nikon Model I.

Letošním ročníkem se firma chce ohlédnout zpátky. Soutěžící mohou přihlásit své nejlepší fotografie, které se jim kdy s Nikonem podařilo vyfotografovat. To znamená, že poprvé lze do soutěže zaslat také fotografie, které byly pořízeny analogovými fotoaparáty Nikon.

Projekt dává příležitost fotografům jak amatérským, tak i profesionálům. Své fotografie mohou zájemci do soutěže posílat prostřednictvím internetové stránky www.nikon-kalendar.cz, kde naleznou nejen galerii, ale také informace o soutěži a její pravidla. Fotografie je možné vkládat na web až do 31. 10. 2017 do 23.59 hod.

Celkem 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou bude veřejnosti prezentováno na výstavě v Nikon Photo Gallery od 13. prosince letošního roku až do 21. ledna 2018.

Dvanáct vítězných fotografií pak ozdobí stránky devátého vydání kalendáře, který bude opět vyroben v limitované sérii 111 kusů. Autor, jehož porota vybere jako celkového vítěze, obdrží poukaz na odběr techniky Nikon v hodnotě 50 000 korun.

Všechny semifinálové fotografie budou věnovány Centru Arpida, které nabízí komplexní pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným a kombinovaným postižením. Kromě toho Nikon centru věnuje finanční dar ve výši 100 tisíc korun. Tento dar a výtěžek z prodeje soutěžních fotografií použije Arpida na úhradu pobytu svých klientů u moře v roce 2018.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy