reklama
 
 

Nikon vyhlašuje fotosoutěž, vítězové budou mít fotky v prestižním kalendáři

12. 9. 2017
Společnost Nikon pořádá i letos fotografickou soutěž s charitativním posláním "Nikon kalendář - moje srdeční záležitost". Projekt vznikl v roce 2009 a díky svému úspěchu a oblíbenosti se letos dostává již do 9. ročníku. Je určen všem milovníkům fotografování s technikou Nikon, kteří rádi soutěží a touží po prezentaci svých fotografií v kalendáři nebo na výstavě.

Soutěž se letos inspiruje výročím, které si společnost Nikon připomíná - uplynulo totiž 100 let od jejího založení v roce 1917. Od výroby optických přístrojů, jako jsou mikroskopy, dálkoměry, přes výzkum a výrobu vlastních optických skel došla společnost v roce 1948 k výrobě prvního fotoaparátu Nikon Model I.

Letošním ročníkem se firma chce ohlédnout zpátky. Soutěžící mohou přihlásit své nejlepší fotografie, které se jim kdy s Nikonem podařilo vyfotografovat. To znamená, že poprvé lze do soutěže zaslat také fotografie, které byly pořízeny analogovými fotoaparáty Nikon.

Projekt dává příležitost fotografům jak amatérským, tak i profesionálům. Své fotografie mohou zájemci do soutěže posílat prostřednictvím internetové stránky www.nikon-kalendar.cz, kde naleznou nejen galerii, ale také informace o soutěži a její pravidla. Fotografie je možné vkládat na web až do 31. 10. 2017 do 23.59 hod.

Celkem 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou bude veřejnosti prezentováno na výstavě v Nikon Photo Gallery od 13. prosince letošního roku až do 21. ledna 2018.

Dvanáct vítězných fotografií pak ozdobí stránky devátého vydání kalendáře, který bude opět vyroben v limitované sérii 111 kusů. Autor, jehož porota vybere jako celkového vítěze, obdrží poukaz na odběr techniky Nikon v hodnotě 50 000 korun.

Všechny semifinálové fotografie budou věnovány Centru Arpida, které nabízí komplexní pomoc rodinám pečujícím o děti, mladistvé a mladé dospělé osoby s tělesným a kombinovaným postižením. Kromě toho Nikon centru věnuje finanční dar ve výši 100 tisíc korun. Tento dar a výtěžek z prodeje soutěžních fotografií použije Arpida na úhradu pobytu svých klientů u moře v roce 2018.

autor: Foto | 12. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama