reklama
 
 

Fujifilm přichází s novou bezzrcadlovkou X-E3, chce navázat na popularitu předchozího modelu

8. 9. 2017 13:29
Fujifilm přichází s nástupcem svých populárních bezzrcadlovek X-E2 a X-E2S. Novinka přináší především vyšší rozlišení snímače a video v rozlišení 4K. Celkem pochopitelně nese jméno X-E3.

Novinka oproti předchůdci nabídne větší snímač (24 megapixelů místo původních šestnácti), video v rozlišení 4K (předchozí model uměl jen Full HD). Zmizel vestavěný blesk, což ovšem nijak zvlášť nepřekvapuje u fotoaparátu, který si oblíbili street fotografové a cestovatelé.

Obě tyto skupiny totiž obvykle dávají přednost fotografování za existujícího osvětlení a fotoaparáty od Fujifilmu je přitahují mimo jiné i vlastnostmi snímače X-Trans, který má špičkový výkon ve špatných světelných podmínkách. A tento snímač je samozřejmě srdcem nového modelu.

Podle informací od výrobce má X-E3 vylepšený systém automatického zaostřování, který dokáže lépe sledovat malé a rychlé objekty. Měl by být velmi podobný, jaký lze najít ve fotoaparátu Fujifilm X-T20. LCD displej na zadní straně fotoaparátu je dotykový.

Mnoho pokročilých fotografů ocení také malý joystick, kterým lze měnit oblast, na niž bude fotoaparát zaostřovat. Jde o věc, kterou až dosud známe především z profesionální techniky.

Zatímco zaostřovacím joystickem se X-E3 vyvyšuje nad obvyklé vybavení fotoaparátů ve své cenové kategorii, rychlostí fotografování se řadí jen k průměru. Pět snímků za sekundu v současné době není nijak závratná hodnota, řada bezzrcadlovek se chlubí výrazně vyššími hodnotami.  

Celkově však novinka působí velmi dobře a je pravděpodobné, že by mohla dosáhnout podobné popularity jako velmi úspěšný předchozí model X-E2, který se vyráběl od roku 2013 (jen s mírným vylepšením, které přinesla verze X-E2S).

autor: Tomáš Vocelka | 8. 9. 2017 13:29

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama