reklama
 
 

Katalog sázející na slavné české malíře a fotografy dal letos šanci italským fotoamatérům

Aktualizováno 24. 12. 2017 14:46
I katalogy a kalendáře vydávané před koncem roku mohou být uměleckým dílem. Známým příkladem je kalendář Pirelli, v Česku pak jde podobnou cestou katalog Wine Foodu, zaměřující se na italská vína a lahůdky. Ten dával tradičně prostor významným českým umělcům, letos však změnil koncept a dal šanci fotoamatérům z Italského Montepulciana.

Letos vyšlo už jedenácté vydání. V předešlých letech zdobila publikaci díla předních českých umělců - malíře Pavla Roučky, špičkového fotografa Antonína Kratochvíla, výtvarníků Pavla Brázdy, Michaela Rittsteina či Jiřího Sopka.

V nejnovějším vydání pro rok 2018 katalog mírně změnil koncept a místo renomovaných českých umělců vsadil na italské fotografy, pracující v Polizianu z toskánského Montepulciana. "Chtěli jsme dát prostor také Italům, o kterých vlastně celý katalog je," říkají zástupci firmy.

Photoclub Poliziano založili 7. února 2010 tři přátelé: Giacomo Crociani, Serena Barbi a Adriano Farina. Dnes má klub okolo šedesáti členů jak z řad amatérů, tak profesionálů. Převážná část jejich aktivit se soustřeďuje na Toskánsko.

"Je neuvěřitelné, že díky nadšení několika málo lidí existuje asociace, jako je ta naše. V moderní době není snadné přenášet nadšení a neustále zapojovat nové lidi," říká šéf fotoklubu Simone Capitini. V katalogu mají kromě něj fotografie také jeho kolegové Filippo Nisi, Elisa Valdambrini a Nicoló Vedele.

autor: Foto | 22. 12. 2017 10:33

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama