Pražská sezona. Neobyčejné momenty v ulicích metropole pohledem fotografa

Pražská sezona. Neobyčejné momenty v ulicích metropole pohledem fotografa
Co se skrývá za turistickými lákadly a za každodenními projevy pulzujícího života české metropole? Právě to zkoumá prostřednictvím svých snímků z pražských ulic fotograf Eduard Palíšek. (Snímek z výstavy Pražská sezona ve Fragment Gallery).
Vedoucí opavského institutu Vladimír Birgus se podílel na přípravě Palíškovy publikace, další z pedagogů Institutu Josef Moucha je kurátorem výstavy. (Snímek z výstavy).
Nyní studuje Institut tvůrčí fotografie v Opavě. (Snímek z výstavy).
Společně s výstavou přichází také stejnojmenná publikace. (Snímek z výstavy).
Foto: Eduard Palíšek
Foto
5. 4. 2024 14:04
Co se skrývá za turistickými lákadly a za každodenními projevy pulzujícího života české metropole? Právě to zkoumá prostřednictvím svých snímků z pražských ulic fotograf Eduard Palíšek. Cyklus nazvaný Pražská sezona a stejnojmennou knihu nyní představuje na výstavě ve Fragment Gallery.

Palíšek zaznamenává dění v ulicích Prahy soustavně už řadu let. Rád se vrací zejména na Karlův most a na Václavské náměstí. Zajímají ho proměny nálad města a způsoby, jak se lidé projevují v rámci současné společnosti. Toto zaměření je vidět jak v nejnovějším cyklu fotografií Pražská sezona, tak i v předchozích souborech Metropolis nebo třeba a-Men (ten se orientuje na lidi bez domova).

Eduard Palíšek pochází z Uherského Hradiště a fotografuje od dětství. Příznivci fotografie mohou znát jeho snímky jak z řady skupinových, tak i samostatných výstav. Momentálně studuje Institut tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě.

Snímky pro knihu "Pražská sezona" vybíral Palíšek společně s vedoucím opavského institutu Vladimírem Birgusem. Kurátorem výstavy ve Fragment Gallery je Josef Moucha. Bibliofilské vydání publikace o 158 stranách doprovázejí písňové texty Boba Dylana a předmluvy od Josefa Mouchy a Jindřicha Štreita.

Výstava v galerii Fragment na pražském Rohanském nábřeží v potrvá od 4. dubna do 19. května a vstup je zdarma. Snímky Eduarda Palíška najdete také na jeho oficiálním webu (https://eduardpalisek.cz/)

 

Právě se děje

Další zprávy