Američanky předstíraly stařenky, aby dostaly vakcínu. Přišlo se na to u přeočkování

Magazín Magazín
21. 2. 2021 19:01
Dvě obyvatelky americké Floridy dostaly očkovací látku, přestože na ně oficiálně neměla přijít řada. Předstíraly totiž, že jsou mnohem starší, než ve skutečnosti byly. Na jejich podvod se přišlo až při přeočkování.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Dvě Floriďanky ve věku 34 a 44 let se rozhodly obejít pravidla pro očkování a získat vakcínu dříve, než na ně oficiálně přijde řada. Převlékly se proto za stařenky a aby nikdo neměl žádné podezření, vzaly si na sebe čepce a rukavice.

Orlandská televizní stanice WFTV uvedla, že dvojici se podařilo nechat si potvrdit očkovací průkaz a získaly první dávku vakcíny. Na jejich podvod se přišlo teprve při jejich přeočkování. O případu informoval také britský web The Guardian

"Nevím, jak se jim podařilo proklouznout poprvé, ale měly na sobě rukavice, brýle, pravděpodobně jim bylo tak dvacet," citoval britský list lékaře Raula Pina z okresu Orange County. 

Jejich pozdější věk byl vypátrán pár dní nato. Podle televizní stanice byly ženy předány policii, žádný trest však za svůj přečin nakonec nedostaly.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy