Tajemství dlouhověkosti? Nikdy se nežeňte a pijte dobré víno

ČTK ČTK
16. 8. 2015 17:05
Jsou nejstaršími žijícími dvojčaty na světě a zbývají jim tři roky na překonání rekordu Američanů Glena a Dalea Moyerových, kteří se shodně dožili 105 let.
Nejstarší dvojčata na světě, 102letí Belgičané Pieter a Paulus Langerockovi
Nejstarší dvojčata na světě, 102letí Belgičané Pieter a Paulus Langerockovi | Foto: Reuters

Brusel – Nejstarší dvojčata na světě, 102letí Belgičané Pieter a Paulus Langerockovi, radí střídmě jíst, dát si denně sklenku dobrého vína a neběhat za ženskýma. O jejich tajemství dlouhověkosti informovala agentura Reuters.

Bratři Langerockovi se narodili 8. července 1913 a většinu svého života strávili spolu. Tak je tomu dodnes, kdy sdílejí pokoj v domě s pečovatelskou službou u Gentu.

"Nemohu poskytnout mnoho rad. Nemarněte čas kvůli blbinám, nejezte příliš mnoho a neběhejte za ženskýma," řekl Paulus, který plynně přecházel mezi francouzštinou a holandštinou.

Po dlouhých kariérách úředníků se soudní pravomocí z poloviny 20. století bratři dávají přednost francouzštině a říkají si Pierre a Paul (Petr a Pavel).

Oba si každý den dávají po skleničce vína. "Dejte nám Bordeaux, ale kvalitní," požádal Paulus sestru v domově důchodců v Ter Venne, kam se přestěhovali před třemi roky, když opustili svůj vlastní dům.

Ani jeden z bratrů se nikdy neoženil. Navzájem si celá léta odmítali volbu potenciální životní partnerky. "Ano, Paulus je můj nejlepší přítel. Jsme pořád spolu," řekl Pieter.

Paulus tvrdí, že mu to je jedno. "Když nám bylo 85 let, šli jsme k doktorovi a ten nám říkal: "'Nemyslete si, že budete žít do sta'. Vlastně jsem nikdy nechtěl být tak starý," tvrdí kmet.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy