New York – Když Dotan Negrin podával v roce 2010 výpověď z práce, měl v hlavě jen své pianino, se kterým se rozhodl procestovat svět. Prodal většinu majetku a pořídil si dodávku, která se na dalších pět let stala jeho domovem.
Nový život ho podle jeho slov osvobozuje, ale přiznává, že to není procházka růžovým sadem. Těžký nástroj ho totiž už stál pár zlomených prstů.
S batohem, cestovními doklady, psem Brandem a starým klavírem navštívil už 300 měst ve 20 zemích světa a svou dodávku musel někdy vyměnit za autostop. Na seznamu navštívených míst si už může odškrtnout státy v Evropě, USA, stejně jako Kanadu nebo Mexiko. Hrál ve švýcarských Alpách, před Eiffelovou věží nebo v Grand Canyonu.
"Piano je neuvěřitelný ledoborec," řekl The Huffington Post a dodal, že rád poznává na ulicích nové lidi, se kterými sdílí vášeň k hudbě. Podle svých slov se takto za těch pět let setkal s více jak deseti tisíci lidmi.
Cesta napříč světem je pro Dotana Negrina osvobozující, má vypnutý mobilní telefon a většinou nemá přístup na internet. Je prý osvěžující, když nemusí neustále něco kontrolovat nebo aktualizovat svůj profil na sociálních sítích.
S fanoušky, kterých má na Instagramu přes 23 tisíc, přesto komunikuje.
"Nechápejte mě špatně, v žádném případě to není snadný život. Přeprava piana je opravdu těžká. Jednou mi piáno spadlo na ruku a zlomilo mi dva prsty," řekl Daily Mail. A není divu, piano, které musí tlačit i na velké vzdálenosti, váží totiž téměř 200 kilo.