Holohlavý hrdina zabránil šikaně a stal se hvězdou Íránu

jaz
29. 1. 2014 17:15
Pětačtyřicetiletý učitel z Íránu si vysloužil ocenění samotného prezidenta, když se mu povedlo zvládnout šikanu nemocného chlapce ve své třídě.
Ali Mohammadian se svými žáky
Ali Mohammadian se svými žáky | Foto: Facebook Aliho Mohammadiana

Teherán - Když Ali Mohammadian zjistil, že je jeden z jeho žáků šikanován kvůli své záhadné nemoci, při které mu začaly vypadávat vlasy, rozhodl se ho podpořit. Na důkaz solidarity si nechal také oholit hlavu.

Osmiletý žák trpí zatím nediagnostikovanou nemocí, kvůli které plešatěl, a škola se pro něho stávala doslova utrpěním. Přestal se smát, stýkat se s vrstevníky a jeho studijní výsledky se výrazně zhoršily.

Svým gestem vzal ale učitel agresorům vítr z plachet a výsměch obrátil v obdiv. Dokonce do té míry, že se většina z jeho více jak dvaceti žáků chtěla po jeho vzoru také nechat ostříhat.

"Říkal jsem jim, ať počkají, až pomine chladné počasí, ale když jsem se vrátil z Teheránu, byli všichni oholení," řekl listu The Guardian učitel, kterého si do hlavního města pozval ministr školství, aby mu oficiálně za jeho práci poděkoval. Když se ale vrátil zpět do školy, byla už většina jeho žáků ostříhaných.

Ohlasy také přišly od prezidenta Hasana Rúháního a vláda dokonce nabídla, že nemocnému chlapci uhradí léčebné výlohy.

"Jsem tak rád, že se to dotklo mnoha srdcí a lidé reagovali nesmírně pozitivně," řekl učitel, který se stal přes noc v Íránu hrdinou.

 

Právě se děje

Další zprávy